КИЇВ | СРІБНОКІЛЬСЬКА, 20
Консультація онлайн Запис на прийом
Комп’ютерний некроз зубів

Комп’ютерний некроз зубів

Комп’ютерний некроз зубів є досить новою хворобою. Це відмирання твердих зубних тканин, яке розвивається у людей, що працюють з комп’ютерами довше визначеного часу.

У цій статті більш детально розглянемо, що це за нова хвороба «комп’ютерний некроз зубів», які існують методи її лікування і профілактики, як такий некроз виглядає на фото, також ознайомимося з відгуками пацієнтів і цінами на лікування.

Нова хвороба: комп’ютерний некроз зубів

Ця досить нова хвороба — комп’ютерний некроз зубів — вперше була описана тільки в 1997 році Ю. Федоровим. Це свого роду професійне захворювання. Воно характерне для людей, віком 25-35 років, які проводять за комп’ютером довше покладеного часу, тобто більше, ніж 8-10 годин на добу. Щоб розвинулася ця нова хвороба — комп’ютерний некроз зубів, — стаж пацієнта зазвичай має становити не менше 5-6 років.

Але значення має не тільки час, проведений за комп’ютером, але і відстань пацієнта від монітора, площа робочого місця.

Комп’ютерний некроз зубів: лікування та профілактика

Як вилікувати комп’ютерний некроз зубів? Лікування й профілактика цієї нової хвороби вимагатиме у пацієнта багато часу і сил. Крім цього, лікування часто не завжди проводиться своєчасно, оскільки, виходячи з відгуків, ні больові відчуття, ні запальні процеси, що супроводжують комп’ютерний некроз зубів. Лікування при даній хворобі повинно бути як місцевими, так і загальними.

Комп’ютерний некроз, загальне лікування

Лікування при комп’ютерному некрозі повинно бути спрямоване на зміцнення не тільки зубів, але і всього організму. З цією метою застосовуються полівітамінні комплекси, гліцерофосфат кальцію, фітолон, антиоксиданти, мікроелементи.

Комп’ютерний некроз зубів, місцеве лікування

Місцеве лікування некрозу полягає в хірургічному видаленні всіх відмерлих тканин і подальшої ремінализації. Реминализацію здійснюють за допомогою аплікацій з фосфатвмісними пастами, полоскань ротової порожнини спеціальними еліксирами, до складу яких входять вітаміни, мікроелементи, антиоксиданти, електрофорез глицерофосфата кальцію.

Через 1-2 місяці доцільно вибіркове лікування сильно пошкоджених зубів шляхом їх пломбування.

Чи можливо попередити комп’ютерний некроз? Профілактика даного захворювання можлива і передбачає в першу чергу дотримання санітарних норм при роботі з комп’ютером:

  1. Площа робочого місця повинна становити хоча б 6 м².
  2. Відстань працівника від монітора — не менше 0,6-0,7 м.
  3. Кожні 2 години працівник повинен робити перерви, що тривають 15-20 хвилин.
  4. Час, проведений за комп’ютером, враховуючи перерви, не повинна перевищувати 6 годин.

Також, щоб попередити комп’ютерний некроз, профілактика повинна включати наступні заходи:

  1. Курс полівітамінів у зимовий та весняний період.
  2. Фітолон, або його аналоги.
  3. Гліцерофосфат кальцію.
  4. Застосування фторовмісних зубних паст.

Значно простіше проводити профілактику цієї нової хвороби, ніж потім займатися її тривалим лікуванням, яке, до того ж, відрізняється чималою ціною.

Комп’ютерний некроз зубів: фото та відгуки пацієнтів

Як розпізнати комп’ютерний некроз? Фото, які можна знайти майже в кожному відкликання, відмінно демонструють, як виглядає дане захворювання. Якщо Ви тривалий час працюєте за комп’ютером, не вживаєте ніяких заходів профілактики при цьому, то поява на ваших зубах темно-коричневих або чорних вогнищ цілком дозволяє запідозрити комп’ютерний некроз зубів. Фото пацієнтів відмінно демонструють і масивність поразки — процес поширюється не тільки на коронку, але і на пришийкову область, шийку, коріння і навіть альвеолярну кістку (фото далі).

Що цікаво, саме на тій стороні зубів, яка звернена під час роботи до екрану, і розвивається комп’ютерний некроз — фото пацієнтів підтверджують цей факт. Якщо Вам цікаво, як же виглядає комп’ютерний некроз зубів — фото нижче.

Допоможуть зрозуміти, наскільки небезпечний та неприємний комп’ютерний некроз зубів, фото та відгуки пацієнтів. Якими загрожує ускладненнями комп’ютерний некроз зубів? Відгуки стверджують, що некроз, лікування якого було розпочато несвоєчасно, не тільки погіршує естетичний вигляд посмішки, але і веде до руйнування зубів, їх втрати, також нерідко інфекція може поширитися на щелепні кістки. Попереджають відгуки і про складності і тривалості лікування, його чималою ціною.Допоможуть більше дізнатися про особливості лікування та про те, як протікає комп’ютерний некроз зубів — фото та відгуки пацієнтів, яких в інтернеті величезна кількість.

Комп’ютерний некроз зубів, лікування ціна

Скільки коштує вилікувати комп’ютерний некроз зубів? Ціна лікування цієї нової хвороби залежить від багатьох факторів — ступеня ураження зубів, клініки, методу лікування, ціни препаратів, використовуваних у процесі лікування. На лікування такої патології, як комп’ютерний некроз зубів, ціна точно буде відома тільки після огляду стоматолога. Приблизні ціни можна дізнатися на сайті клінік, або, зателефонувавши адміністратору. Також орієнтовні ціни можна дізнатися з відгуків пацієнтів. Проте, проводити профілактику цієї хвороби точно дешевше, ніж потім лікування.

Записатися на прийом