Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Комп'ютерна анестезія в стоматології: її роль і переваги

Комп'ютерна анестезія стала застосовуватися в стоматології не так давно, але стрімко набирає популярність. Методика дозволяє безболісно проводити анестезію дорослим і дітям.

Унікальна технологія може застосовуватися при лікуванні або видаленні зубів, реставрації та інших стоматологічних процедурах.

Що таке комп'ютерна анестезія?

Якщо рекомендована комп'ютерна анестезія, що це таке — перше питання, яке виникає у пацієнта. Комп'ютерна анестезія — це тип внутрішньозв’язочного знеболювання. Головна особливість методики полягає в тому, що препарат подається під низьким тиском по шляху найменшого опору, тому відсутній біль і почуття розпирання в яснах.

Комп'ютерна анестезія отримала свою назву за те, що мікропроцесор автоматично розраховує кількість препарату і швидкість його подачі. Якщо є відхилення від норми, апарат подає звуковий або світловий сигнал.

Проводиться комп'ютерна анестезія за допомогою спеціального обладнання, яке складається з блоку управління з мікропроцесором і зручної ручки з тонкою голкою. Між собою елементи з'єднані спеціальною медичною трубкою, по якій подаються ліки. Фахівцю потрібно тільки обережно ввести голку в ясна і натиснути ногою на педаль. Все інше зробить мікропроцесор.

Роль комп'ютерної анестезії в стоматології

Спочатку стала застосовуватися комп'ютерна анестезія в стоматології. В інших сферах медицини вона поки не використовується. Роль інноваційного методу знеболення складно переоцінити, особливо при застосуванні для дітей і людей, які бояться уколів, болю і стоматологів. Маленькі пацієнти не відчувають страху перед анестезією, оскільки не бачать шприца. В їх поле зору потрапляє лише ручка приладу.

Комп'ютерне знеболювання в стоматології грає важливу роль, так як дозволяє проводити лікування зубів вагітним жінкам і людям з різними захворюваннями (гіпертонією і ін.) Без можливих неприємних наслідків. Справа в тому, що мікропроцесор дозволяє точно розрахувати дозу анестезуючого препарату, що попередить ускладнення і побічні дії.

Комп'ютерне знеболювання: основні переваги

Комп'ютерне знеболювання — це нове слово в сфері анестезії. Методика налічує чимало переваг:

 • Максимальний комфорт під час процедури забезпечений контролем за тиском і швидкістю подачі препарату (неприємні відчуття відсутні).
 • Виключений ризик пошкодження зв'язок або кровоносних судин, як при традиційній методиці.
 • Комп'ютерне знеболювання дозволяє зменшити кількість препарату без шкоди ефективності.
 • Техніка застосовується для дітей і дорослих, в тому числі вагітних і людей, які страждають від гіпертонії.
 • Мінімальний ризик розвитку стресу у пацієнта пов'язаний з тим, що людина не бачить шприца з голкою.
 • Комп'ютерне знеболення не має побічних дій (оніміння губи, щоки або інших частин) за рахунок правильно розрахованої дози препарату.
 • Знеболюється тільки зона проведення лікувальних маніпуляцій.

Комп'ютерна анестезія в Києві поки доступна не у всіх клініках. Одні поки не бажають витрачатися на покупку медичного обладнання, інші не мають в штаті фахівця, який зміг би виконувати процедуру.

Хоча комп'ютерна анестезія в Києві набирає все більшої популярності. Оцінити всі її переваги ви можете в нашій клініці. У нас ви можете провести будь-які стоматологічні процедури з комфортом!

Як лікувати гранульому зуба?

Точно відповісти, як лікувати гранульому зуба, може тільки лікар після обстеження пацієнта. На рентгенівському знімку зазвичай добре видно розміри і особливості розташування утворення, що дозволяє підібрати найбільш підходящу методику.

Боротьба з патологією може проводитися такими способами:

 • консервативна терапія;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • хірургічне втручання.

При консервативному лікуванні доступ до вогнища патології зазвичай здійснюється через кореневі канали. Навіть якщо зовні зуб не має пошкоджень, його препарують. Встановлену коронку знімають, а після курсу лікування виготовляють нову ортопедичну конструкцію.

Медикаментозне лікування гранульоми

Якщо виявлена ​​на початковій стадії гранульома зуба, медикаментозне лікування застосовується найчастіше. Якщо хворого не турбує гранульома зуба, лікування антибіотиками, яке становить основу консервативної терапії, показує хороші результати. У більшості випадків лікар підбирає препарат широкого спектра дії в таблетках або суспензії. При сильно вираженому запальному процесі призначається ін'єкційне введення лікарського засобу.

Якщо є гранульома зуба, лікування антибіотиками може бути доповнено й препаратами для місцевого застосування. Прискорити боротьбу з патологією здатні різні розчини для полоскань з антисептиками, а також дентальні протизапальні мазі та гелі, які також усувають набряки і больові відчуття.

Головний недолік консервативного лікування полягає у високому ризику рецидиву захворювання.

Коли потрібна операція?

Якщо виявлена ​​об'ємна гранульома зуба, операція проводиться в обов'язковому порядку. Гнійні утворення розміром більше 1 см не піддаються консервативній терапії. Якщо виявлена ​​велика гранульома зуба, хірургічне лікування може проводитися різними методами:

 • цистектомія (видалення утворення разом з верхівкою зуба);
 • гемісекція (видалення гранульоми з частиною кореня і коронки);
 • сепарація (хірургічні маніпуляції проводяться через розкол в зубі);
 • повне видалення зуба.

Видаляють зуб разом з гранульомою тільки в разі, якщо інші методи неприйнятні з об'єктивних причин.

Якщо є гранульома зуба, операція проводиться за рекомендацією лікаря після ретельного обстеження хворого. При хірургічному втручанні ризик рецидиву зведений до мінімуму.

Для видалення новоутворення може використовуватися лазерна терапія. Суть методики полягає в тому, що на вогнище запалення впливає лазерний промінь, в результаті чого утворення розсмоктується.

Високою ефективністю відрізняється і депофорез. Особливість цього фізіотерапевтичного методу лікування полягає в тому, що в кореневий канал вводиться гідроксид міді. Під дією слабких струмів він ефективно знищує бактерії, які і викликають запалення.

Чи можливе лікування гранульоми зуба народними методами?

Якщо виявлена ​​гранульома зуба, лікування народними методами може проводитися тільки в якості допоміжної терапії і з дозволу лікаря. Категорично не можна використовувати нетрадиційну медицину як основне лікування. Нерідко народні рецепти застосовуються після хірургічного втручання з метою прискорення загоєння рани і попередження розвитку ускладнень.

Якщо є гранульома зуба, лікування народними методами зазвичай має на увазі полоскання ротової порожнини відварами трав.

Для цих цілей підходять такі лікарські рослини:

 • ромашка;
 • шавлія;
 • кора дуба;
 • аїр;
 • календула і ін.

Трави мають протизапальну дію, зменшують набряк, попереджають приєднання вторинної інфекції. Відмінно усуває запальний процес і прополіс. У домашніх умовах може застосовуватися також содово-сольовий розчин для полоскання рота.

Якщо присутня гранульома кореня зуба, лікування народними засобами може бути і зовсім неефективним. Обумовлено це тим, що корисні речовини просто не зможуть проникнути до запалених тканин. Якщо діагностовано гранульому кореня зуба, лікування слід проводити тільки під контролем лікаря. Важливо суворо дотримуватися всіх приписів, щоб виключити ризик появи ускладнень.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top