Укол в ясна від запалення при пародонтиті — боляче чи ні, техніка виконання
Коли роблять укол в ясна і чи боляче це?

Коли роблять укол в ясна і чи боляче це?

Стоматологи роблять укол в ясна з різних причин. Найчастіше ін’єкції виконуються при необхідності анестезії, хоча методика ефективно застосовується і при проведенні лікування патологій м’яких тканин. Слід знати, коли роблять укол в ясна, і наскільки ця процедура неприємна або хвороблива.

В яких випадках роблять уколи в ясна?

Найчастіше уколи в ясна роблять, коли потрібна анестезія. Місцеве знеболювання за допомогою ін’єкції вважається ефективним, так як препарати проникають безпосередньо до місця проведення маніпуляцій і ефективно блокують передачу нервових імпульсів. Використання анестезії дозволяє створити комфорт для пацієнта в наступних випадках:

 • при видаленні зуба
 • при імплантації імпланта
 • при лікуванні карієсу
 • при проведенні інших хворобливих маніпуляцій

Уколи в ясна також роблять при лікуванні патологій м’яких тканин, зокрема, гінгівіту і пародонтиту. Ін’єкції можуть використовуватися для ведення протизапальних препаратів, антибіотиків, а іноді — вітамінів і інших ліків.

На відміну від внутрішньом’язових уколів введення препарату в місці захворювання має більшу ефективність, так як активні речовини проникають відразу до постраждалих клітин. До того ж при запальних процесах в яснах часто погіршується кровообіг, що ускладнює доступ активних компонентів до локації хвороби при внутрішньом’язовому введенні.

Чи боляче робити укол в ясна?

Нерідко пацієнтів цікавить чи боляче робити укол в ясна, якщо має бути така процедура. Однозначно відповісти на це питання не можна, оскільки дискомфортні відчуття залежать від декількох факторів:

 • больового порогу людини
 • введеного препарату
 • дотримання техніки виконання та ін.

Одна людина може відчувати короткочасний біль або дискомфорт, інший — і зовсім не відчувати чогось неприємного. Все індивідуально. Часто, щоб виключити появу хворобливих відчуттів, застосовується аплікаційна анестезія. На ясна спочатку наноситься знеболюючий гель, спрей або мазь, а потім робиться укол.

Біль при уколі

Чи боляче робити укол в ясна? Ні, якщо ви потрапили до досвідченого фахівця. Він підбере правильну техніку виконання процедури і препарати. Не варто боятися маніпуляції, якщо ви вирішите скористатися послугами клініки Періоцентр, в якій працюють кваліфіковані та досвідчені лікарі.

Лікування уколами в ясна

У сучасній стоматології поширене лікування уколами в ясна, так як такий підхід відрізняється високою ефективністю. Якщо призначаються уколи в ясна при пародонтиті, для введення за допомогою ін’єкцій можуть використовуватися різні препарати:

 • біостимулятори
 • вітамінні комплекси
 • засоби для зняття набряків
 • антитоксичні сироватки з антитілами для зміцнення місцевого імунітету і боротьби з шкідливими бактеріями

Також використовуються протизапальні уколи в ясна від запалення. Препарати зазвичай надають комплексну дію: знімають біль, усувають набряк, прибирають запальний процес.

Часто призначають антибактеріальні уколи в ясна при пародонтиті. Антибіотики підбираються залежно від збудника патології. Уколи в ясна від запалення зазвичай роблять на протязі декількох днів. Тривалість лікування визначається лікарем в кожному випадку індивідуально в залежності від прояву хвороби.

Укол в ясна: техніка виконання

Якщо робиться укол в ясна, техніка процедури досить проста. Зазвичай лікар виконує наступний алгоритм дій:

 • Спочатку він збирає анамнез, уточнює чи є індивідуальна непереносимість певних препаратів.
 • Проводить візуальний огляд і вирішує, куди робити укол в ясна в залежності від наявної проблеми і локації патології.
 • На місце уколу наноситься знеболюючий гель або мазь.
 • Через пару хвилин лікар вводить препарат за допомогою спеціального шприца з тонкою голкою.
 • Далі пацієнту потрібно придавити рукою щоку в місці введення препарату.
 • Якщо вводиться анестетик, приступати до основного лікування можна через 10-15 хвилин.

Якщо робиться протизапальний або антибактеріальний укол в ясна, техніка виконання залишається такою ж.

Не професійний укол в ясна: якими можуть бути наслідки?

Якщо неправильно виконаний укол в ясна, наслідки можуть бути досить неприємними. Найчастіше трапляються такі ускладнення:

 • Якщо голка потрапила в судину, висока ймовірність виникнення гематоми. Вона може викликати сильний біль, супроводжуватися набряком та іншими неприємними симптомами.
 • Якщо голка потрапила в нерв, сильний біль може бути присутнім протягом декількох тижнів, а то і місяців. У такому випадку людина відчуває біль при жуванні і під час розмови, а часом — і в спокійному положенні.
 • При порушенні правил асептики і антисептики або слабкому імунітеті іноді виникають вогнища інфекції. Вони можуть супроводжуватися пульсуючим болем, припухлістю, іноді навіть піднімається температура тіла.
 • Некроз тканин трапляється вкрай рідко. Зазвичай цьому сприяє надмірно швидке введення препарату або велике дозування.

Якщо робить професійний лікар укол в ясна, наслідки процедури виключені. Ретельне дотримання правил асептики і антисептики, а також виконання техніки введення ін’єкції — запорука попередження можливих ускладнень. Пацієнту також слід уважно стежити за гігієною ротової порожнини.

Записатися на прийом
Коли роблять укол в ясна і чи боляче це?