Коли потрібно і як правильно починати чистити зуби однорічному дитині, дітям
Коли починати чистити зуби дитині

Коли починати чистити зуби дитині

У процесі росту й розвитку маляти у молодих батьків завжди виникає питання, коли починати чистити зуби дитині і чи потрібно це взагалі. Багато хто не замислюються, що навіть молочні хворі зуби можуть стати джерелом інфекції, яка часто не тільки вражає пародонт, але і розповсюджується по всьому організму.

Знати, коли починати чистити зуби дітям потрібно і тому, що занедбаний стан зубів малюка загрожує проблемами з майбутнім прорізуванням постійних зубів і збільшує ризик їх швидкого випадання.

Якщо батьки не можуть самостійно вирішити, коли починати чистити зуби дитині, краще всього звернутися за рекомендаціями до дитячого стоматолога, або навіть педіатра. Вони точно знають, коли починати чистити зуби дітям, які пасти краще всього підійдуть для дитячих зубок, як привчити малюка до правильного догляду за порожниною рота.

Отже, коли починати чистити зуби дитині на думку фахівців? Питання, по правді, досить спірне. Деякі настійно рекомендують починати чистити зуби дитини відразу після того як прорізався перший зуб. Однак не варто забувати, що процес прорізування часто супроводжується запаленням, хворобливістю ясен і завдавати удар чищенням зубів вкрай небажано.

Певного рекомендованого віку, коли починати чистити зуби дитині, немає. Це все досить індивідуально ― в першу чергу потрібно брати до уваги стан ясен і самого малюка.

Чому потрібно чистити зуби і що буде якщо не чистити зуби

На жаль, не всі батьки знають, чому потрібно чистити зуби і що буде, якщо не чистити зуби. Саме тому вони не особливо акцентують увагу на гігієну ротової порожнини своєї дитини, не вчать його стежити за чистотою зубів.

Отже, чому потрібно чистити зуби? Правильна чистка зубів необхідна не тільки для сяйва посмішки, свіжості дихання, але, в першу чергу, для запобігання розвитку інфекції і наступних за нею захворювань. Неправильна гігієна ротової порожнини починаючи з однорічного віку, або взагалі її відсутність, загрожує наступним:

карієс у дитини
 • Карієс.
 • Гінгівіт, пародонтит.
 • Пародонтоз.
 • Передчасне випадання молочних зубів.
 • Пошкодження зачатків постійних зубів та їх раннє випадання після прорізування.
 • Поширення інфекції (тонзиліти, фарингіти, отити).

Якщо малюк досяг свідомого віку, йому також потрібно пояснити, що буде, якщо не чистити зуби, навчити, як правильно і коли їх чистити.

Коли потрібно чистити зуби

Популярним питанням серед батьків є питання, коли потрібно чистити зуби? Якщо мова йде про грудну дитину, то зубки йому рекомендують чистити після грудного вигодовування. Якщо це однорічний, або більш доросла дитина, то чистити зуби потрібно хоча б вранці та ввечері, а в ідеалі ― після кожного прийому їжі.

Час, коли потрібно чистити зуби, не повинно викликати у дитини страх та інші негативні емоції. Батьки повинні постаратися зробити цю процедуру як можна більш приємною, можливо навіть у вигляді гри.

Як правильно чистити зуби дітям

За даними статистики більше ніж 60% всього населення планети чистить зуби неправильно. Тому сподіватися на те, що всі батьки знають, як правильно чистити зуби дітям, даремно, так як самі вони, ймовірно, роблять це не зовсім так.

Допомогти розібратися, як правильно чистити зуби дітям, можуть стоматологи, педіатри, а також інтернет ― мережі можна знайти безліч інструкцій, схем з цього приводу. Існує кілька правил чищення зубів:

 • зубна щітка повинна розташовуватися під кутом 45⁰ по відношенню до зубного ряду;
 • починати потрібно з передніх зубів, рухи повинні бути «подметающими» ― від краю ясен вздовж коронки зуба;
 • руху на жувальних зубах повинні бути круговими;
 • чистити потрібно як зовнішні, так і внутрішні поверхні зубів;
 • не можна забувати про чищення мови.

Правильне чищення зубів триває не менше 2-3 хвилин.

Як чистити зуби однорічному дитині

Зі старшими дітьми все більш-менш зрозуміло, але як чистити зуби однорічному дитині? Якщо дитині до півроку ротову порожнину рекомендують очищати змоченою у воді марлею, то після півроку, а тим більше в однорічній дитині, можна сміливо застосовувати зубну щітку. На сьогодні є величезний вибір дитячих зубних щіток, у тому числі і для однорічної дитини.

Питання «як чистити зуби дитині 1 рік» не повинен вводити батьків в замішання ― потрібно дотримувати загальноприйняті правила, про які ми згадували вище.

Крім того, як чистити зуби однорічній дитині, батьків цікавить також питання, ніж їх чистити? До трьох років зубні пасти не повинні включати у свій склад фтор. На сучасному ринку існує величезний асортимент дитячих зубних паст. Вони можуть бути нейтральні, з фруктовим або молочнокислим смаком, а також різного кольору і запаху. Тільки знаючи, як чистити зуби дитині, можна попередити розвиток стоматологічних захворювань і зберегти здорові зубки малюка.

Записатися на прийом
Коли починати чистити зуби дитині