Коагуляція ясен — що це, показання, можливі ускладнення, як роблять коагуляцію
Коагуляція ясен — що це?

Коагуляція ясен — що це?

Багато пацієнтів, які зіткнулися із захворюваннями тканин пародонта, задаються питанням: коагуляція ясен — що це, як її роблять і навіщо?

Коагуляція ясен — це втручання, яке використовується в стоматології для видалення тканин пародонта за допомогою нагрітого до високої температури інструменту.

Процедура безкровна, дозволяє прибрати патологічні вогнища і зменшити обсяг тканин ясен за рахунок її висушування.

Коагуляція ясен відноситься до малоінвазивних методик і дає можливість уникнути повноцінного хірургічного втручання. Виконується процедура з використанням електричного струму або лазера.

У сучасній стоматології існує коагуляція ясна двох видів:

 1. Монополярна. Має на увазі проходження струму через все тіло пацієнта і є дещо застарілою.
 2. Біполярна. Струм проходить тільки через патологічний осередок, на цьому його коло замикається.

Показання до коагуляції ясен можуть бути пов’язані з різними хворобами — від запальних до пухлинних. В цілому процедура ефективна і безпечна. Однак, щоб мінімізувати ризик ускладнень, довіряти її виконання слід компетентному фахівцю.

Показання до проведення коагуляції ясен

Якщо призначається коагуляція ясен, показання завжди пов’язані з необхідністю видалення певного обсягу пародонтальних тканин. Визначити необхідність процедури може тільки стоматолог.

Гіперплазія тканин

Коагуляція ясна проводиться при наступних станах:

 • доброякісні та злоякісні новоутворення — фіброма, гемангіома, папіломи
 • гіперплазія тканин
 • запалення ясенних кишень
 • корозійні порожнини, розташовані нижче ясна
 • грануляційні утворення
 • розростання тканин пародонта (ясенний сосочок) або аномалії їх розвитку

Якщо призначена коагуляція ясен, показання можуть бути пов’язані з необхідністю лікування прикріплених ясен.

Коагуляція ясен: як роблять процедуру?

Процедура призначається лікарем-стоматологом після огляду пацієнта і установки остаточного діагнозу, що підтверджує, що дійсно необхідна коагуляція ясен. Як роблять процедуру і чи потрібна підготовка?

Спеціальна підготовка не потрібна. Якщо у пацієнта є супутні патології порожнини рота, спочатку проводиться їх усунення. Безпосередньо перед тим, як буде виконуватися коагуляція ясен, показана ретельна санація ротової порожнини і видалення зубного каменю. За добу до маніпуляції важливо виключити прийом алкоголю.

Процедура коагуляції

Проводиться коагуляція ясен під місцевою анестезією. Як правило, на слизову наноситься знеболюючий гель. В ході обробки хворий практично не відчуває дискомфорту.

Пацієнт розміщується в кріслі, а фахівеці з допомогою розігрітого інструменту січуть патологічні тканини. Триває процедура в середньому 10-20 хвилин, після чого пацієнт може відправитися додому. Перші кілька годин важливо відмовитися від прийому їжі.

У період відновлення рекомендовано дотримуватися щадного режиму харчування, дотримуватися гігієни ротової порожнини і обполіскувати її заспокійливими розчинами (кори дуба, ромашки, шавлії) для прискорення загоєння.

Якщо вам призначена коагуляція ясен, як роблять процедуру, детально пояснить лікар. Також він розповість про особливості підготовки і підбере оптимальний метод впливу.

Можливі ускладнення при коагуляції ясен

У більшості випадків процедура проходить успішно і не викликає несприятливих наслідків. У деяких ситуаціях, коли проводиться коагуляція ясен, ускладнення можуть бути наступними:

 • набряклість тканин пародонта
 • больовий синдром
 • кровотеча

Такі наслідки, як правило, вказують на непрофесійне виконання процедури, тому довіряти її слід тільки досвідченому стоматологу. Наприклад, в Періоцентрі успішно проводиться лазерна коагуляція ясен. Ускладнення після такої маніпуляції практично не виникають, адже методика безкровна і виконується кваліфікованими фахівцями з використанням високотехнологічного обладнання.

Дізнатися подробиці процедури ви можете по телефону або записавшись на прийом до стоматолога!

Записатися на прийом
Коагуляція ясен — що це?