Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Клиновидний дефект зубів як ознака пародонтозу

Клиновидний дефект зубів — досить часте явище в стоматології. Причиною його може стати  бруксизм, неправильний прикус, пародонтоз, гінгівіт, системні захворювання. Клиновидний дефект являє собою локальну деструкцію верхніх шарів зуба, яка набуває форму клина і розташовується в області шийки зуба. Така деструкція не пов'язана ні з карієсом, ні з порушеннями процесів ремінералізації емалі.

Клиновидний дефект виникає в більшості випадків на премолярах, кліках, іноді різцях. Найчастіше він не викликає у пацієнта дискомфорт, не беручи до уваги естетичний. Рідко він може супроводжуватися незначним підвищенням чутливості. Як виглядає клиновидний дефект зубів на фото, як проходить його лікування — далі у статті.

Клиновидний дефект зубів, лікування

Яким методом можна прибрати клиновидний дефект зубів? Лікування буде направлено на усунення причини, що призвела до утворення дефекту.  Далі важливим етапом буде відновлення пошкодженого зуба. Найбільш часто пломбують клиновидний дефект. Лікування також може передбачати пришліфовування зубів. Доцільною буде ремінералізуюча терапія, фторування. Ці процедури можна проводити як у клініці, так і вдома.

На сьогодні існує величезний асортимент засобів для ремінералізації, фторування. У разі, коли виявлено клиновидний дефект зубів, лікування не обходиться без консультації ортодонта і ортопеда. В крайньому випадку для повернення уражених зубів природного вигляду фахівець може запропонувати встановлення вінірів, коронок, або навіть імплантів.

Чи ефективною буде народна медицина, якщо у Вас утворився клиновидний дефект? Лікування народними методами можливо, але ефективність його сумнівна. Клиновидний дефект обіцяють прибрати за допомогою журавлини, календули, кори дуба, морської солі.

Клиновидні дефекти зубів, фото

Клиновидний дефект зубів, фото якого можна знайти на різних сайтах і у відгуках пацієнтів, не тільки є косметичною проблемою, але і може бути сигналом різних захворювань таких, як пародонтоз, пародонтит, гінгівіт. При несвоєчасно розпочатому лікуванні дефекти зубів можуть призвести до повної деградації і втрати зубів.

Клиновидні дефекти зубів мають чотири стадії розвитку - I (початкова), II (стадія поверхневого ураження), III (стадія середніх змін), IV (стадія глибоко ураження). Як виглядає кожна стадія можна побачити на фото, з допомогою яких можна визначити на якому етапі знаходиться ваш стан зубів.

Клиновидний дефект, I стадія. На цій стадії дефект можна побачити тільки за допомогою оптичної системи.

II стадії клиновидний дефект, фото показує, що на цій стадії хвороба має вигляд невеликої тріщини, товщина якої не більше 0,2 мм, а довжина не більше 3,5 мм.

III стадії клиновидний дефект, фото якого можна знайти в мережі інтернет, має форму клина, товщина його досягає 0,3 мм, а довжина до 4 мм.

Клиновидні дефекти зубів фото IV стадії, лякають дефектом, який може досягати дентину, довжина його становить більш, ніж 5 мм.

 

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top