Кіста на яснах у дитини: фото у грудничка при прорізуванні зубів, причини
Кісти на яснах у дитини

Кісти на яснах у дитини

Багато батьків вважають, що стан зубів і ясен дитини не потрібно приділяти багато уваги, так як молочні зуби випадуть і їх замінять здорові постійні. Однак така думка категорично не правильна, оскільки інфекція з зубів і ясен може поширитися по організму і привести до серйозних наслідків. Дуже часта проблема, з якою стикаються батьки, ― це кісти на яснах у дітей. Вони можуть виникати в будь-якому віці, в тому числі і у немовлят.

У даній статті ми розповімо, з яких причин виникають кісти на яснах у дітей, що вони собою представляють і як виглядають на фото, чим особливі кісти у немовлят при прорізуванні зубів.

Кіста десни, причина появи у дітей

Чому ж у дітей виникає кіста десни? Причини її появи різні. Найчастіше утворення кісти пов’язано з неправильним лікуванням зубів, або ж травмуванням м’яких тканин, внаслідок чого в них потрапляє інфекція. Прорізування зубів у немовлят також нерідко стає причиною того, що утворюється кіста десни. Причини появи кіст у дітей можуть бути наступними:

  • не вчасно, або неправильно пролікований пульпіт;
  • періодонтит;
  • неякісне пломбування зубних каналів, перфорація зуба під час лікування;
  • травми зубів, ясен і щелепи;
  • гайморит у фазі загострення;
  • прорізування зубів.

Кіста на десні у дитини, фото

Кіста на десні у дитини, не залежно від причини виникнення, має характерний вигляд (фото далі). Це округле, щільне утворення, всередині якого знаходиться порожнина. У дорослих кіста може не проявляти себе тривалий час, однак кіста на десні у дитини швидко зростає і наповнюється гноєм, який часто виходить назовні через нориці. На початковій стадії кіста на десні може не проявлятися ніякими симптомами. Найчастіше вона має вигляд припухлості, яка не викликає особливого дискомфорту у дитини і випадково виявляється під час огляду стоматолога.

Дискомфорт, відчуття розпирання, біль ― цим характеризується вже заповнена гноєм кіста на десні у дитини. Фото утворення разом з описом клінічної картини допоможуть вам визначити, чи дійсно це кіста на десні у дитини. Фото представлені нижче.

Кіста на десні у дитини немовляти при прорізуванні зубів

Дуже часто виникає кіста на десні у дитини при прорізуванні зубів. Це пов’язано з тим, що під час цього процесу відбувається травмування ясен ріжучими зубами. І діти дошкільного віку, та немовлята, особливо під час прорізування, постійно пхають руки і різні предмети в рот. Це підвищує ризик занесення в травмовані десна інфекції, в результаті чого і утворюється кіста на десні у дитини при прорізуванні зубів.

Зовні кіста на десні у немовляти нічим не відрізняється від такої в дітей старшого віку або дорослих. На початкових стадіях вона має вигляд незначної припухлості, а в подальшому заповнюється гноєм і збільшується в розмірах. Єдина, кіста на десні у немовляти важче діагностується, оскільки такі діти ще не можуть висловити те, що їх турбує. Але запідозрити кісту можна по зміні поведінки немовляти ― він стає неспокійною, плаксивою, дратівливою, відмовляється від їжі і постійно суне пальці в рот.

Записатися на прийом
Кісти на яснах у дитини