Куріння і пародонтит, пародонтоз — вплив, небезпека
Хвороби порожнини рота від куріння: пародонтоз і пародонтит

Хвороби порожнини рота від куріння: пародонтоз і пародонтит

Досить сильно поширені хвороби порожнини рота від куріння. Часто люди помічають пожовклі зуби у курців, але ясна від нікотину та інших шкідливих речовин страждають не менше. Пародонтит і куріння — це як дві половинки одного цілого. Складно відшукати курця зі стажем без проблем з яснами. Часто зустрічається пародонтоз і куріння. Тютюнопаління відноситься до основних причин розвитку цього захворювання.

Вплив паління на зуби і ясна

Запобігти згубному впливу куріння на зуби і ясна практично неможливо. Справа в тому, що тканини ротової порожнини першими приймають удар з боку нікотину і смол, які містяться в тютюновому димі. Зміна кольору зубної емалі — лише незначний вплив куріння на зуби і ясна.

Практично завжди куріння і пародонтит — супутні явища. У курців зазвичай запалюються ясна. Причиною служить подразнююча дія смол та інших агресивних речовин на слизові тканини. На появу запального процесу вказує набряклість і підвищення чутливості.

Якщо щоденна дія агресивних чинників триває, м’які тканини відстають від коренів зуба, утворюються так звані пародонтальні кишені. У них накопичуються бактерії, які посилюють перебіг запального процесу. До того ж в тканинах відбуваються деструктивні зміни, які не завжди піддаються консервативному лікуванню. З цієї причини не варто ігнорувати перші прояви захворювань ясен.

Чому виникає пародонтоз від куріння?

Якщо не припинити куріння при пародонтиті, з часом ясна можуть атрофуватися. Відбувається це в більшій частині з-за того, що нікотин звужує судини, а тому до ясен не надходить кисень і поживні речовини. Це призводить до їх атрофії.

Згодом тканини стоншуються і ясна зменшуються в розмірах, що призводить до оголення шийок коренів зубів. В результаті зуби стають довшими, з’являється підвищена чутливість, хворобливість. Куріння при пародонтозі істотно погіршує перебіг хвороби через порушення обміну речовин на клітинному рівні, нестачі поживних компонентів, уповільнення регенеративних процесів.

Куріння і кровоточивість ясен: інші симптоми хвороб ясен

Куріння і кровоточивість ясен — це причина і наслідок. Кровоточивість зазвичай вказує на розвиток запального процесу на тлі щоденного вживання сигарет.

Курение и кровоточивость десен

Курцям доводиться стикатися і з іншими неприємними симптомами:

 • підвищена чутливість (гостре реагування зубів або ясен на холодне, гаряче, кисле і ін.);
 • хворобливість (згодом дискомфорт може тільки збільшуватися);
 • появу неприємного запаху з рота;
 • набряклість і припухлість м’яких тканин;
 • виділення гною з пародонтальних кишень.

Кровоточивість ясен через паління згодом може доповнитись опусканням м’яких тканин, рухливістю зубів і іншими симптомами. Крім цього, може змінюватися колір ясен. Спочатку спостерігається почервоніння, а з часом вони стають блідими через нестачу кровопостачання.

Куріння при запаленні ясен: можливі наслідки

Недостатньо знати, що може виникнути пародонтоз від куріння. Якщо ігнорувати перші прояви патологічних змін, наслідки можуть бути більш серйозними. Куріння при запаленні ясен істотно погіршує ефективність терапії, а якщо не вживати ніяких заходів, можуть виникнути такі ускладнення:

 • Випадання зубів. При сильному опущенні ясен в результаті атрофії з’являється надмірна рухливість зубів. Якщо своєчасно не вжити заходів, вони можуть випасти.
 • Поширення гнійного запалення і розвиток флегмони, сепсису або абсцесу. Бактерії, що потрапили в пародонтальні кишені можуть привести до розвитку серйозного гнійного запалення. Виразки в роті від куріння тільки збільшують ризик поширення інфекції в кровотік.
 • Онкологічне захворювання. Якщо ігнорувати виразки в роті від куріння та інші неприємні симптоми, під дією шкідливих речовин тютюнового диму може початися переродження тканин в злоякісні клітини.

Може виникнути не тільки пародонтоз від куріння, а й інші серйозні патології, які здатні представляти небезпеку для життя людини.

Відновлення ясен після куріння: що можна зробити?

Відповідь на питання про те, чи можна палити при пародонтозі, стає однозначним. Але недостатньо відмовитися від шкідливої ​​звички, щоб м’які тканини знову стали здоровими.

Відновлення ясен після куріння — це тривалий процес, який вимагає комплексного підходу. Схема лікування в кожному випадку підбирається лікарем-стоматологом індивідуально в залежності від того, наскільки сильно постраждали м’які тканини від нікотину, смол і дубильних речовин.

Лікування ясен може включати:

 • видалення зубного каменю ультразвуком;
 • застосування протизапальних та антисептичних засобів для купірування запального процесу (мазі, гелі, розчини для полоскання);
 • фізіопроцедури для відновлення кровопостачання в постраждалих тканинах.

Не менш важливо ретельно доглядати за ротовою порожниною і правильно харчуватися, щоб забезпечити доступ корисних речовин. Особливо важливо включати в раціон тверді фрукти і овочі, які очищають наліт з зубів і зміцнюють ясна. В якості додаткової терапії можуть застосовуватися полоскання відварами лікарських трав або інші народні рецепти, але тільки після консультації з фахівцем.

Іноді відновлення ясен після куріння можливе тільки хірургічним шляхом. При сильному опущенні м’яких тканин проводиться їх нарощування.

Питання про те, чи можна палити при пародонтиті навіть не повинно виникати, оскільки нікотин та інші шкідливі речовини сильно уповільнюють процес лікування і знижують його ефективність, до того ж можуть викликати ускладнення.

Відмовтеся від шкідливої ​​звички, щоб зберегти здорову і гарну посмішку.

Записатися на прийом
Хвороби порожнини рота від куріння: пародонтоз і пародонтит