Шкода куріння для ясен: захворювання і проблеми з яснами від куріння, фото
Хвороби ясен від куріння

Хвороби ясен від куріння

Кожен з нас знає, що куріння завдає шкоди нашому здоров’ю. Його згубного впливу піддаються не тільки легені, серце і судини, шкіра, репродуктивна система. Широко поширеними є також хвороби ясен від куріння, проте їм чомусь, надається найменше значення.

У даній статті ми розповімо, яку шкоду робить куріння на ясна, які можуть розвинутися хвороби ясен від куріння, продемонструємо фото захворювань, а також розповімо про можливі проблеми з яснами після відмови від куріння.

Шкода куріння для ясен. Що робити?

Серед величезного списку органів і структур, на які впливає куріння, ― десна. Що робити, щоб запобігти негативний вплив цієї згубної звички на здоров’я ясен, ― це питання турбує багатьох курців. Звичайно ж, в першу чергу треба було б відмовитися від куріння, проте для багатьох це просто неймовірно.

Спочатку розберемося, як реагують на куріння десна, що робити курцеві, щоб їх захистити. Шкода куріння величезна. В першу чергу на цю згубну звичку реагують зуби і ясна, так як саме вони першими приймають на себе удар смол та інших шкідливих речовин. Роз’їдання емалі, зниження її міцності, утворення на ній дефектів, погіршення кольору ― далеко не всі проблеми, які викликає тривале паління. Десна реагує на цю згубну звичку по-своєму ― вони починають кровоточити, стають гіперчутливими, нерідко спостерігається їх болючість.

Структура ясен стає рихлою, підвищується дратівливість, вони запалюються, набрякають. Так ясна реагують на тривале куріння. Ясна курця зі стажем виглядають зовсім по-іншому ― вони не запалені, а швидше атрофовані. Справа в тому, що нікотин з часом звужує кровоносні судини. Це порушує кровопостачання ясен, а отже і їх харчування ― в результаті вони зменшуються, тобто атрофуються.

Атрофія ясен веде до оголення шийок зубів і підвищує ризик розвитку карієсу. Крім цього, ясна вже не можуть повноцінно виконувати функцію утримування зуба ― це стає причиною рухливості зубів, що в подальшому може призвести і до адентії.

Шкода куріння дуже швидко стає помітним у курців з вже наявними стоматологічними захворюваннями. Куріння значно ускладнює їх перебіг.

Що ж робити, щоб захистити десна? Найкращим радою буде кинути палити. Але якщо це не вдається, то захистити слизову ясен і рота допоможуть вітаміни А і Е, полоскання розчинами календули, кори дуба, ромашки ― вони заспокоять і зміцнять десна.

Захворювання ясен від куріння, фото

Захворювання ясен від куріння, фото яких можуть шокувати, ― серйозний привід відмовитися від цієї шкідливої звички. Найчастіші захворювання ясен від куріння ― гінгівіт і пародонтит (фото далі). При відсутності лікування може розвинутися пародонтоз, що нерідко стає причиною випадання зубів. Але все ж найбільш страшні захворювання ясен від куріння ― онкологічні. Перше місце серед них займає плоскоклітинний рак (фото далі).

Якщо Вас цікавить, як виглядають захворювання ясен від куріння ― фото представлені нижче.

Проблеми з яснами після відмови від куріння

Допоможе відмова від цієї шкідливої звички вирішити проблеми з яснами? Куріння справляє значну шкоду на здоров’я ясен і всього організму. Перше, що рекомендують стоматологи ― кинути курити! Проте багато хто, кому це вдалося, скаржаться, що проблеми з яснами після відмови від куріння нікуди не пішли, а навіть навпаки ― загострилися.

Проблеми з яснами після відмови від куріння найчастіше проявляються підвищеною кровоточивістю, болем, повнокровні ясна. Все це виникає через те, що в організм перестає надходити нікотин і дубильні речовини. Нікотин, як ми вже згадували вище, здатний звужувати кровоносні судини. Завдяки цьому не настільки виражено і кровотеча, а самі десна атрофовані. Але коли припиняється дія нікотину, судини повертаються до своєї колишньої форми, розширюються. Внаслідок цього стрімко збільшується приток крові до ясен, вони стають повнокровними, спостерігається їх підвищена кровоточивість.

У період відмови від паління слід більше уваги приділяти гігієні ротової порожнини, використовувати лікарські відвари, мають зміцнюючою і антисептичну дію, а також спеціальні пасти та ополіскувачі. Все це незабаром допоможе усунути проблеми з яснами. Куріння, як видно з усього вищесказаного, завдає тільки шкоди організму. Воно негативно впливає не тільки на легені та серцево-судинну систему, але і на стан ротової порожнини. Шокуючі фото захворювань, які виникають внаслідок куріння, допоможуть вам швидше зробити вибір на користь відмови від куріння!

Записатися на прийом
Хвороби ясен від куріння