Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Хто такий стоматолог-гігієніст?

І хоча ще 15 років тому багато людей не знали, хто такий стоматолог-гігієніст, зараз його послуги користуються попитом. Лікар-гігієніст допомагає пацієнтам підтримувати правильну гігієну ротової порожнини, щоб попередити захворювання зубів і ясен. Його діяльність спрямована на профілактику розвитку патологій, а пацієнтами стоматолога-гігієніста можуть бути і маленькі діти, і дорослі.

Лікар-гігієніст — це ...

Лікар-гігієніст — це медичний працівник, який спеціалізується на профілактиці захворювань зубів і ясен. Займається професійною гігієною ротової порожнини, вчить пацієнтів правильно доглядати за зубами, щоб попередити розвиток карієсу і інших патологій.

Гігієніст може працювати самостійно або в парі зі стоматологами інших спеціалізацій. І хоча лікар повинен вміти володіти медичним обладнанням, лікуванням зубів він не займається. Якщо гігієніст помітив проблеми з зубами (карієс, неправильний прикус і ін.), Він направить пацієнта до фахівця відповідного профілю.

Роль лікаря-гігієніста в стоматології

Основне завдання гігієніста полягає в профілактиці захворювань ротової порожнини. Роль цього фахівця в стоматології величезна, оскільки дозволяє в корені змінити розвиток цієї медичної галузі.

Деякі пацієнти вважають, що лікар-гігієніст в стоматології з'явився зовсім недавно, але це частково помилкова думка. У розвинених країнах (США, Канаді, європейських державах) спеціалісти цього профілю працюють на протязі декількох десятків років. Результат — істотне зниження поширення карієсу і інших хвороб ротової порожнини. Наприклад, в Канаді з карієсом рідко стикаються пацієнти, яким не виповнилося 20 років.

Що робить лікар-гігієніст?

Багато пацієнтів стоматологічних клінік не знають, що робить лікар-гігієніст, хоча він надає широкий спектр послуг. Найчастіше лікар цієї спеціалізації робить наступне:

  1. Вчить пацієнтів доглядати за ротовою порожниною. За допомогою спеціальних фарбувальних пігментів він показує, які помилки пацієнт допускає при чищенні зубів. Фарбуючі засоби дозволяють побачити, де залишається наліт на зубах, а лікар розповідає, як його прибрати.
  2. Підбирає засоби для догляду за ротовою порожниною. З урахуванням особливостей стану зубів і організму пацієнта фахівець допомагає підібрати зубну пасту, щітку та інші засоби гігієни.
  3. Видаляє м'який наліт і зубний камінь. Зазвичай для цих цілей застосовується система Air-Flow та ультразвук. У складних випадках можуть використовуватися і ручні інструменти.
  4. Робить шліфування та полірування пломб. Додаткова обробка може проводитися на старих або недавно встановлених пломбах.
  5. Відновлює зубну емаль, щоб попередити підвищену чутливість зубів. Може проводитися ремінералізація емалі фторвмісними складами, усунення тріщин за допомогою спеціальних засобів і ін.
  6. Лікує пародонтоз. Підбирає індивідуальну програму лікування в залежності від особливостей патології.

Крім того, що слід знати, що робить лікар гігієніст-стоматолог, не менш важливо відвідувати його кожні півроку, щоб підтримувати здоров'я ротової порожнини.

Де знайти хорошого гігієніста в Києві?

І хоча зараз у багатьох клініках є гігієністи, знайти хорошого фахівця часом непросто. Якщо потрібен стоматолог-гігієніст в Києві, звертайтеся в Періоцентр. У нас є кваліфікований гігієніст, а вартість послуг в нашій клініці прийнятна і доступна широкому колу пацієнтів.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top