Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Хронічний пародонтит, лікування захворювання

Практично 80-90% населення страждає захворюваннями пародонту — гінгівіт, пародонтоз, пухлиноподібні захворювання пародонту, гострий і хронічний пародонтит. Лікування в більшості випадків проводиться несвоєчасно, що ускладнює перебіг хвороби і уповільнює досягнення позитивного терапевтичного ефекту.

Хронічний пародонтит — важко діагностоване захворювання, оскільки тривалий час воно практично ніяк себе не проявляє. Воно характеризується запальним процесом, який зачіпає всі структури пародонту і при прогресуванні веде до їх деструкції.

Люди у віці 30-40 років і доросліше, з огляду на статистику, найбільш схильні до розвитку такої патології, як хронічний пародонтит. Лікування необхідно починати відразу ж після появи перших симптомів захворювання, оскільки в протилежному випадку не уникнути втрати зубів і інших ускладнень.

Далі в статті розповімо, як у дорослих розпізнати хронічний пародонтит, лікування якими методами найбільш ефективне, а також які симптоми характерні для легкого, середнього та важкого ступеня тяжкості пародонтиту.

Хронічний пародонтит у дорослих, як розпізнати симптоми

Чим характеризується хронічний пародонтит дорослих? Симптоми даного захворювання тривалий час можуть не звертати на себе уваги пацієнта. Через це діагностика, а отже і лікування проводяться переважно на пізніх стадіях захворювання, що погіршує прогноз. Тому дуже важливо своєчасно розпізнати хронічний пародонтит дорослих.

Симптоми на початкових стадіях захворювання можуть бути вельми непримітними — свербіж, печіння, відчуття пульсації в яснах, дискомфорт під час прийому їжі.

З часом ясна стають набряклими, гіперемованими, починають кровоточити, особливо при чищенні зубів. Поширений симптом хронічного пародонтиту у дорослих — неприємний запах з рота, який виникає внаслідок накопичення залишків їжі в пародонтальних кишенях, винекнення м'якого нальоту і зубного каменю. При прогресуванні захворювання у дорослих розвивається рухливість зубів, а потім відзначається і їх випадіння.

Хронічний пародонтит, ступені тяжкості

Як може протікати хронічний пародонтит? Ступені тяжкості даного захворювання визначаються виразністю патологічних змін в пародонті і переважанням тих чи інших симптомів у клінічній картині.

При такій патології, як хронічний пародонтит, ступені тяжкості можуть бути наступними:

  1. легка;
  2. середньо-важка, або середня;
  3. важка.

Детальніше про хронічний пародонтит легкого, середнього та важкого ступеня тяжкості

Як розпізнати ту чи іншу ступінь тяжкості хронічного пародонтиту у дорослих? Отже, як було сказано вище, розрізняють хронічний пародонтит легкої, середньої та важкої форми.

Хронічний пародонтит легкого ступеня тяжкості
Найбільш сприятливий в плані лікування і найбільш сладний в плані діагностики, хронічний пародонтит легкого ступеня, так як його симптоми часто слабо виражені. Хворобливість, підвищена чутливість ясен, кровоточивість, галітоз, наявність пародональних кишень з серозно-гнійним вмістом, скупчення м'якого нальоту, зубний камінь — основні симптоми, що характеризують легку ступінь тяжкості пародонтиту.

Інструментально визначаються такі зміни в пародонті — пародонтальні кишені досягають 2,5-3,5 мм глибини, руйнування альвеолярної кістки не більше 1/3 кореня зуба, спостерігається легка рухливість зубів.

Хронічний пародонтит середнього ступеня тяжкості
У середній формі симптоматика більш виражена. До раніше згаданих симптомів приєднуються оголення шийок зубів, надчутливість зубів і ясен, утворення діастем і трем.

Крім цього, хронічний пародонтит середнього ступеня тяжкості характерний такими змінами пародонту — глибина пародонтальних кишень досягає 3,5-5 мм, руйнування альвеолярної кістки дорівнює половині довжини кореня зуба, рухливість зубів I-II ступеня.

Хронічний пародонтит важкого ступеня тяжкості
Симптоми сильно виражені, прийом їжі і чищення зубів ускладнюється через больові відчуття. Глибина пародонтальних кишень при хронічному пародонтиті важкого ступеня тяжкості більш ніж 5 мм, руйнування альвеолярної кістки перевищує половину довжини зубного кореня, рухливість зубів II-III ступеня тяжкості, нерідко зустрічається навіть випадання зубів.

Як лікувати хронічний пародонтит

Випадання зубів, аж до повної адентії, інфекційні ускладнення, порушення мови, погіршення якості життя — всим цим загрожує запущений хронічний пародонтит. Як лікувати захворювання буде залежати, в першу чергу, від ступеня тяжкості. При легкій формі результату можна досягти консервативною терапією (антисептичні, протизапальні засоби, фізіотерапевтичні процедури).

Лікувати хронічний пародонтит середнього ступеня тяжкості часто доводиться із застосуванням антибактеріальних засобів. Показані також кюретаж пародонтальних кишень, шинування, пришліфовування, склерозуюча терапія.

При хронічному пародонтиті важкої форми у дорослих необхідне поєднання консервативного і хірургічного методів лікування. Також може знадобитися і ортопедичне лікування.

Лікувати хронічний пародонтит самостійно не рекомендується! Найбільш коректну і ефективну схему лікування може визначити тільки досвідчений лікар-стоматолог після повного обстеження пацієнта.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top