Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Гострий гінгівіт

Гострий гінгівіт - одне з найбільш поширених захворювань в стоматологічній практиці. Під гінгівітом мають на увазі запальний процес в яснах, який може бути максимально вираженим - тоді кажуть про гостру форму, або протікає мляво з мінімально вираженою симптоматикою - хронічна форма. Крім цього, розрізняють:

  • катаральний;
  • виразково-некротичний;
  • атрофічний;
  • гіпертрофічний гінгівіт.

Окремо можна виділити гінгівіт вагітних, герпетичний та десквамативний гінгівіт.

За даними статистики гінгівіт становить близько 80-90% всіх захворювань пародонту. Більш часто він зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Що стосується вікової категорії, то, як не дивно, найбільш часто з гінгівітом стикаються підлітки і молоді люди до 30 років.

Однією єдиної причини виникнення гострого гінгівіту немає. Він може виникати в силу дії різних факторів - зниження імунітету, наявність стоматологічної патології (зубний наліт і камінь, карієс, пародонтоз, пародонтит), ендокринні порушення, різні системні, інфекційні, алергічні захворювання, гіповітаміноз, шкідливі звички (куріння).

Далі в статті більш детально розповімо, що таке гострий і хронічний гінгівіт, як він виглядає на фото, чим відрізняється катаральна і виразково-некротична форми захворювання, а також як проходить лікування.

Гострий і хронічний гінгівіт: симптоми, фото захворювання

Отже, як було сказано вище, залежно від характеру протікання розрізняють гострий і хронічний гінгівіт. Симптоми в першому випадку будуть більш виражені, а в другому можуть тривалий час і зовсім відсутні. У хронічну форму гострий гінгівіт (фото далі) переходить внаслідок несвоєчасного, або неправильного лікування. Тому дуже важливо вміти розпізнати перші симптоми гострого гінгівіту і вчасно звернутися до лікаря. Чим же відрізняється гострий і хронічний гінгівіт? Симптоми обох форм детально розглянемо нижче.

Гострий гінгівіт, симптоми

Гострий гінгівіт, фото яке можна побачити праворуч, відрізняється бурхливим початком і яскраво вираженою клінічною картиною. Хворий скаржиться на набряк ясен, їх гіперемія, нерідко біль і підвищену чутливість - все це можна побачити на фото. При чищенні зубів, прийомі їжі, а іноді без будь-яких провокуючих чинників виникає кровоточивість ясен. Незабаром виникає і неприємний запах з рота, поглиблюються пародонтальні кишені. Розрізняють катаральний і виразково-некротичний гострий гінгівіт (фото обох форм далі).

При тяжкому перебігу такого захворювання, як гострий гінгівіт, симптоми нерідко можуть мати не тільки місцевий, а й системний характер. Отже, у хворого може спостерігатися підвищення температури тіла, погіршення загального самопочуття, головний біль, запаморочення, слабкість, збільшення регіонарних лімфатичних вузлів.

Хронічний гінгівіт, симптоми

Загалом, гострий і хронічний гінгівіт не відрізняються симптоматикою. Однак, при хронічній формі вона буде слабко виражена, а на перших етапах захворювання може і зовсім відсутня. Хронічний гінгівіт починається повільно, протікає мляво і тривало. Для нього характерні періоди ремісії і загострення. Часто незначна гіперемія ясен, ледве помітний набряк і періодична кровоточивість - єдині симптоми хронічного гінгівіту, в зв'язку з чим пацієнти не поспішають проводити його лікування. У періоди загострення симптоми стають більш вираженими і хронічний гінгівіт дуже нагадує гострий.

 

Гострий катаральний гінгівіт

Гострий катаральний гінгівіт - одна з найбільш частих і легких форм запалення ясен. При цій формі захворювання патологічний процес зачіпає тільки поверхневі шари пародонту, зубодесневі прикріплення при цьому не ушкоджуються.

Гострий катаральний гінгівіт буде характеризуватися класичними симптомами - набряк, гіперемія, або легка ціанотичність ясен, підвищена чутливість, нерідко навіть хворобливість, і кровоточивість ясенного краю, неприємний присмак у роті.

Як виглядає гострий катаральний гінгівіт можна побачити на фото праворуч.

 

Гострий виразково-некротичний гінгівіт

Гострий виразково-некротичний гінгівіт, або стоматит Венсана - одна з найбільш важких форм запалення ясен. Зустрічається він не так вже й часто і є наслідком несвоєчасного, або неправильного лікування катарального гінгівіту.

Гострий виразково-некротичний гінгівіт супроводжується такими симптомами, як нестерпний біль і кровоточивість ясен, утворення виразок з білястим, або сірим нальотом, деформація ясенних сосочків.

Гострий некротичний гінгівіт можна визначити і по смердючому гнилостному запаху з рота, який виникає внаслідок некрозу навколозубних тканин. Також присутні і загальні симптоми інтоксикації (підвищення температури тіла, нездужання, збільшення регіонарних лімфатичних вузлів).

Як виглядає гострий некротичний гінгівіт можна побачити на фото праворуч.

Гострий гінгівіт, лікування

Як вилікувати гострий гінгівіт? Лікування буде залежати в першу чергу від причини виникнення захворювання, його форми і тяжкості. Отже, спершу необхідно усунути причину, що спровокувала гострий гінгівіт - зубний камінь, стоматологічні захворювання, гормональні порушення, знижений імунітет.

Далі лікування буде залежати від форми захворювання. Якщо це катаральний гострий гінгівіт, лікування буде включати професійну гігієнічну чистку ротової порожнини, застосування протизапальних, антисептичних, антибактеріальних, знеболювальних препаратів. Крім цього, стоматолог порадить, якими зубними пастами і гелями найкраще користуватися, щоб швидше відновити ясневу тканину і зменшити кровоточивість.

Якщо це виразково-некротичний гострий гінгівіт, лікування обов'язково передбачає видалення некротизованих мас, обробку виразок з подальшою антибактеріальною терапією і застосуванням антисептичних, протизапальних препаратів.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top