Як зняти гнійне запалення ясен? Чим та як лікувати гнійне запалення
Гнійне запалення ясен

Гнійне запалення ясен

Гнійне запалення ясен — патологічний стан, що супроводжується почервонінням та набряком м’яких тканин, доставляє неприємні відчуття та вимагає обов’язкового лікування. Причини його виникнення можуть бути різними, проте в більшості випадків вони полягають в розмноженні патогенної мікрофлори.

Якщо у вас розвинулося гнійне запалення ясен, слід якомога швидше звернутися до стоматолога.

Це дозволить зняти прояви хвороби та уникнути генералізації процесу. До походу до фахівця з метою полегшення самопочуття можна скористатися народними засобами.

При гнійному запаленні ясен в домашніх умовах допускається полоскання відварами лікарських рослин. Комплексну лікувальну програму може розробити тільки фахівець після огляду пацієнта та з’ясування причини захворювання.

Причини появи гнійного запалення на яснах

Механізм розвитку гнійного запалення полягає в розмноженні патогенних мікроорганізмів та їх скупченні в зубоясенних кишенях. При відсутності своєчасної терапії це може привести до відшарування м’яких тканин та розвитку абсцесу.

Найчастіше гнійне запалення на яснах розвивається внаслідок впливу таких факторів:

 • відсутність своєчасного лікування пародонтиту, гінгівіту, пародонтозу;
 • нерегулярне чищення зубів, нехтування правилами гігієни ротової порожнини;
 • цукровий діабет;
 • значне зниження імунного захисту;
 • механічні пошкодження тканин пародонту;
 • травма ясен уламком зуба, гострим краєм пломби, протеза;
 • куріння.

Гнійне запалення на яснах виглядає, як гіперемована набрякла ділянка з білим вкрапленням по центру. Утворення м’яке навпомацки, хворобливе. Іноді спостерігається виділення гною або крові з патологічного вогнища.

При відсутності лікування приєднується неприємний запах з рота. Можливе підвищення температури тіла, розхитування зубів.

Як і чим лікувати гнійне запалення ясен

При виявленні в ротовій порожнині білястого утворення, пацієнти задаються питанням: чим лікувати гнійне запалення ясен? Якщо у вас виникла подібна проблема, важливо якомога швидше звернутися до стоматолога. Рання терапія дозволить повністю прибрати вогнище та попередити втрату зуба.

Як лікувати гнійне запалення ясен, лікар визначає індивідуально. На це впливає стадія занедбаності захворювання та причина його розвитку. Якщо у пацієнта діагностовано гнійне запалення ясен, лікування може включати такі методи:

 • санація ротової порожнини;
 • призначення місцевих антисептиків для полоскання рота;
 • паралельне лікування основного захворювання, яке спровокувало запалення м’яких тканин;
 • підбір антибактеріальних засобів з урахуванням чутливості збудника;
 • розтин абсцесу та промивання його порожнини.

Чим лікувати гнійне запалення ясен стоматолог визначає для кожного хворого окремо після попереднього огляду.

Якщо вилікувати гнійне запалення ясен консервативним методом не вдається, можуть використовуватися хірургічні втручання. Як правило, вони застосовуються тільки в запущених стадіях, коли патологічні зміни поширилися на глибокі тканини пародонту.

Якщо ви хочете дізнатися, як лікувати гнійне запалення ясен, краще звернутися до фахівця. Це дозволить швидко позбутися від патології, уникнувши ускладнень.

Як зняти гнійне запалення ясен в домашніх умовах? Лікування народними засобами

Як зняти гнійне запалення ясен без медикаментів? Важливо знати, що така терапія може бути застосована лише на початкових стадіях патології. Якщо у вас розвинулося гнійне запалення ясен, лікування народними засобами можна використовувати тільки по рекомендації стоматолога, щоб уникнути небажаних наслідків.

Якщо в даний момент ви не можете звернутися до лікаря, але вже розвинулося гнійне запалення ясен, лікування в домашніх умовах можна провести з допомогою полоскання відварами лікарських рослин.

Протизапальними та антисептичними властивостями володіють:

 • ромашка;
 • кора дуба;
 • шавлія;
 • корінь аїру, алтея;
 • звіробій.

У випадках, коли є виражене гнійне запалення ясен, лікування в домашніх умовах народними засобами неприпустимо. Відсутність етіологічної терапії може призвести до генералізації патологічного процесу та подальшої втрати зубів.

Як зняти гнійне запалення ясен та чи можна застосовувати засоби нетрадиційної медицини в кожному клінічному випадку визначає стоматолог.

Полоскання при гнійному запаленні ясен: чим полоскати?

Як і будь-які лікувальні процедури, полоскання при гнійному запаленні ясен можна проводити тільки за рекомендацією лікаря.

Для обробки ротової порожнини можна використовувати:

 • антисептичні розчини;
 • настої та відвари лікарських рослин;
 • засоби для полоскання з антибактеріальним ефектом.

Регулярне полоскання при гнійному запаленні ясен направлено на ліквідацію патогенної мікрофлори, зменшення почервоніння, набряклості та болю. Терапевтичний ефект залежить від використовуваного препарату.

Якщо у вас розвинулося гнійне запалення ясен, чим полоскати ротову порожнину може сказати тільки стоматолог, враховуючи ступінь занедбаності хвороби та причину її виникнення.

Пам’ятайте: своєчасне звернення до лікаря — запорука швидкого одужання!

Записатися на прийом
Гнійне запалення ясен