Гіпертрофія сосочка ясна: причини фіброматозу ясен, лікування, фото захворювання
Гіпертрофія ясен (фіброматоз ясен)

Гіпертрофія ясен (фіброматоз ясен)

Гіпертрофія ясен, вона ж гіперплазія, або фіброматоз — це патологічний стан, який характеризується не контрольованим розростанням ясенної тканини.

Фіброматоз ясен є рідкісним аутосомно-домінантним захворюванням, що дебютує переважно в молодому віці. За статистикою частіше спостерігається у представниць жіночої статі. Фіброматоз ясен полягає в утворенні сполучнотканинних клітин, кількість яких прогресивно збільшується, у зв’язку з чим збільшуються і самі десна.

Захворювання може зачіпати ясенний край, сосочки, або повністю всі десна. Якими причинами найчастіше провокується гіпертрофія ясен, як вона виглядає на фото, і які заходи вживають в процесі лікування — у статті далі.

Гіпертрофія сосочка десни, причини

Гіпертрофія сосочка десни може бути трьох стадій — все залежить від того, наскільки набула десна покриває зубну коронку. При першій стадії (початкової) помітно збільшення міжзубних сосочків і ясенного краю, але вони не покривають більше, ніж третина зуба. Гіпертрофія сосочка десни другій стадії займає близько 2/3 коронки зуба, а третьої стадії — весь зуб.

Так чому виникає гіпертрофія ясен? Причини, як ми вже говорили вище, найчастіше пов’язані з генетичною схильністю. Вид спадкування фіброматозу переважно аутосомно-домінантний, але може зустрічатися і рецесивний.

Крім цього, існують і інші чинники, за яких розвивається гіпертрофія ясен. Причини наступні:

  • прорізування зубів;
  • ендокринна патологія;
  • прийом деяких ліків з групи антидепресантів (протиепілептичні), імунодепресантів (фенитион, циклоспорин), блокатори Са-каналів (нифидепин, ферапамил) — це найчастіша причина.

Фіброматоз ясен, лікування

Якщо ви запідозрили у себе фіброматоз ясен, лікування не повинно відкладатися в довгий ящик, так як останні стадії роблять неможливим ні їда, ні розмова, ні навіть нормальне закриття рота. В першу чергу необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця, який діагностує захворювання і підбере найкращий метод лікування.

Якщо у вас фіброматоз ясен, лікування хірургічним. Воно полягає в висічення всіх гіперплазованих тканин за допомогою лазера, або скальпеля. Пацієнти і фахівці віддають перевагу все ж лазеру. Операція проводиться під місцевою анестезією і триває не більше години.

Якщо у вас лікарський (внаслідок прийому медикаментозних засобів) фіброматоз ясен, лікування буде полягати в заміні препарату, який став причиною хвороби, на інший.

Гіпертрофія ясен (фіброматоз ясен), фото

Як виглядає гіпертрофія ясен? Фото типового перебігу захворювання представлені нижче. На них добре видно, наскільки збільшені десна порівняно з нормальними, наприклад фіброматоз ясен, фото другій стадії, вже добре показує різницю. Розрослися сосочки ясен ущільнені, вони заповнюють собою не тільки міжзубні проміжки, але і покривають коронку зуба, колір залишається рожевим, може дещо інтенсивніше порівняно зі здоровими яснами.

Підіб’ємо підсумок, якщо у вас з’явилися перші симптоми, і є підозра на фіброматоз ясен, фото вашої посмішки дуже схоже з різними фото захворювання з інтернету — не зволікайте, записуйтеся на прийом до лікаря. Вилікувана гіпертрофія ясен, фото неприємного захворювання, залишиться лише спогадом.

Записатися на прийом
Гіпертрофія ясен (фіброматоз ясен)