Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Гіперплазія ясен: причини і лікування

Гіперплазія ясен — це патологічне збільшення тканин, яке не пов'язане із запальними процесами.

Розростання ясен призводить до того, що велика частина зуба ховається за м'якими тканинами. Незважаючи на те, що захворювання зустрічається серед пацієнтів досить часто, природа його появи і розвитку до кінця не вивчені.

Якщо у вас виявлена ​​гіперплазія ясен, що це за хвороба і які ускладнення можуть виникнути, ви можете уточнити у лікаря в нашій клініці. У нас працюють тільки кваліфіковані фахівці, які зможуть дати розгорнуту відповідь і допоможуть позбутися патології.

Причини розростання ясен

Розростання тканини ясен зустрічається і у дітей, і у дорослих. Нині повністю не вивчені фактори, що провокують розвиток патології.

Хоча лікарі відзначають, що гіперплазія ясен найчастіше виникає з наступних причин:

 • спадковий фактор (зазвичай проявляється ще в молодшому дитячому віці)
 • неправильне розміщення зубного ряду
 • аномалії прикусу
 • деякі захворювання крові, наприклад, лейкемія

Також причиною можуть бути гормональні збої, викликані вагітністю, статевим дозріванням, тривалим прийомом гормональних засобів, захворюваннями ендокринної системи та іншими факторами.

Розростання ясен може спровокувати і прийом лікарських препаратів. Найчастіше з патологією мають справу люди, які приймають медикаменти з фенітоїном (використовується при епілептичних припадках). Ризик розвитку захворювання збільшується і при прийомі циклоспорину, який призначається при пересадці органів. Викликати розростання тканини ясен можуть і кальцієві блокатори, особливо при тривалому застосуванні.

Як не пропустити розростання тканини ясен?

При гіперплазії ясен людина може мати справу с появами комплексів. Через патологію людина соромиться своєї посмішки, при спілкуванні з опонентом відчуває незручності, прикривається рукою. Крім естетичного недоліку, гіперплазія ясен ускладнює прийом їжі. Під час пережовування, особливо твердої їжі, виникають хворобливі відчуття.

При гіперплазії ясен складно забезпечити належний догляд за зубами, так як м'які тканини закривають їх. Решта частки їжі сприяє утворенню зубного нальоту, який перетворюється в камінь. До того ж створюється сприятливе середовище для розвитку шкідливих бактерій, що може стати причиною запальних процесів.

Якщо розростання ясен вчасно не зупинити, патологія може викликати такі ускладнення:

 • Втрата зубіврозхитування зубів
 • втрата зубів
 • атрофія щелепної кістки

У дітей при гіперплазії ясен неправильно розвивається прикус, що в майбутньому може привести до інших проблем зі здоров'ям.

Важливо вчасно помітити захворювання і почати лікування. Розростання тканини ясен можна визначити за такими симптомами:

 • істотне збільшення м'яких тканин
 • заповнення тканинами ясен проміжків між зубами
 • покриття зуба м'якими тканинами
 • ясна змінюють колір, стають насичено рожевими

Може з'явитися хворобливість і кровоточивість ясен.

Лікування гіперплазії ясен

Так як патологія може викликати серйозні ускладнення, аж до втрати зубного ряду, лікування гіперплазії ясен відкладати не варто. Оскільки хвороба не супроводжується запальними процесами, медикаментозна терапія не застосовується.

Якщо патологія викликана прийомом лікарських засобів, по можливості їх скасовують. Часто в подібних випадках тканини повертаються до нормальних розмірів через час без стороннього втручання.

В інших випадках лікування гіперплазії ясен проводить тільки хірургічним способом. Всі збільшені тканини відсікають.

Лікування лазеромУ сучасній стоматології застосовують дві методики:

  1. Лазерна. Висічення проводиться лазером. Так як кровоносні судини відразу запаюються, відсутня кровотеча, а ризик розвитку ускладнень мінімальний. Реабілітаційний період нетривалий.
  2. Традиційна. Для видалення використовується скальпель. Процедура обов'язково проводиться під місцевою анестезією. По її завершенні лікар накладає пов'язку.

  Вилікувати патологію за допомогою народної медицини можна, хоча іноді застосування відварів лікарських трав прискорює процес загоєння рани після операції. Використання будь-яких нетрадиційних рецептів допустимо тільки після консультації лікаря.

Лікування гіперплазії ясен ви можете довірити фахівцям Періоцента. Ми маємо в своєму розпорядженні досвідчених лікарів, використовуємо сучасні технології і пропонуємо широкий спектр послуг. Ми підберемо індивідуальну терапію і допоможемо відновити здоров'я зубів і ясен.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top