Гінгівотомія: що це, показання та протипоказання, методики та відгуки
Гінгівотомія — що це за операція

Гінгівотомія — що це за операція

Гінгівотомія — це методика розсічення пародонтальної кишені для розтину пародонтального абсцесу або вискоблення ясенної кишені. Ця процедура є основним методом лікування запущеного пародонтиту, гінгівотомія — це процедура, яка отримала багато позитивних відгуків з боку пацієнтів.

Розберемося більш детально з показаннями та протипоказаннями, при яких застосовується або не застосовується гінгівотомія, а також із сучасною методикою виконання операції за допомогою лазера.

Гінгівотомія: показання та протипоказання

Як і будь-яка процедура, гінгівотомія має свої показання та протипоказання.

Коли ж може бути застосована гінгівотомія? Показання для застосування методики — це:

 • періодонтальні рецидивні абсцеси;
 • фіброматоз ясен;
 • пародонтит з виділенням гною при середньому та тяжкому ступені запального процесу;
 • вузькі кишені, які складно проглядаються.

Існують різні методики, за допомогою яких здійснюється гінгівотомія, показання є вирішальним фактором для застосування різних розрізів лазером або скальпелем.

Бувають ситуації, при яких, за відгуками фахівців, не може бути виконана гінгівотомія. Протипоказання до цієї методики:

 • захворювання серцево-судинної та ендокринної систем;
 • захворювання крові;
 • онкологічні захворювання;
 • неправильний прикус;
 • деструкція кісткових тканин альвеолярного відростка;
 • сильно розхитані зуби;
 • погана гігієна порожнини рота.

Якщо у пацієнта присутній хоч один з перерахованих вище факторів, фахівцями не може бути виконана гінгівотомія. Протипоказання унеможливлюють використання як скальпеля, так і лазера.

Десны болят? Врач вам поможет

Перш ніж приступити до операції, фахівець залишає відгук щодо загального стану порожнини рота. Далі йде усунення всіх хвороб, які є протипоказаннями, консультування пацієнта щодо правильної гігієни рота, і тільки після цього може бути проведена гінгівотомія. Методики операції рекомендуються лікарем на підставі показань та можуть обговорюватися з пацієнтом.

 • Суть цієї операції полягає в тому, що розтинається ясенна кишеня та спеціальними інструментами видаляються зубні відкладення з кореня, а з внутрішньої сторони кишені — епітелій що розрісся, крім того вискоблюється грануляція.
 • Рана обробляється фізіологічним розчином, а кишеня пломбується спеціальними пастами з відновлювлюючими мікроелементами.
 • Накладаються шви, або загоєння відбувається за рахунок вторинного натягу, якщо процедура проводилася в області бічних зубів. В кінці пацієнтові на кілька днів накладають лікувальну пов’язку для захисту рани.

Раніше при наявності показань та відсутності протипоказань виключно скальпелем робилася гінгівотомія, методики розвиваються і тепер все більшою популярністю користується лазер.

Гінгівотомія лазером виключає контакт з тканинами, тому під час операції дотримується повна стерильність. Оскільки тканини менше травмуються, то больові відчуття як під час операції, так і після неї, набагато менш виражені. Завдяки коагулюючій властивості лазер зменшує кровотечу. Крім того, за відгуками пацієнтів, після методики гінгівотомія лазером, загоєння ран відбувається швидше та без ускладнень.

Гінгівотомія: відгуки пацієнтів

Багато пацієнтів на собі відчули таку процедуру, як гінгівотомія, відгуки можна знайти на медичних форумах та блогах стоматологічних центрів.

Попри те, що повноцінною операцією вважається навіть лазерна гінгівотомія, відгуки пацієнтів сходяться на тому, що за умови кваліфікованих маніпуляцій лікаря та дотримання всіх рекомендацій фахівця загоєння проходить досить швидко.

Записатися на прийом
Гінгівотомія — що це за операція