Гінгівіт у дитини ➤ симптоми, лікування гінгівіту у дітей до 2 років
Гінгівіт у дітей: симптоми і лікування

Гінгівіт у дітей: симптоми і лікування

Проблеми з зубами вкрай неприємні в будь-якому віці. Для дітей вони є подвійним стресом, оскільки крім того, що викликають неприємні відчуття, супроводжуються ще й постійним страхом перед відвідуванням стоматолога. Дуже поширеною патологією в стоматології є гінгівіт у дітей. Симптоми і лікування його ми розглянемо в цій статті.

Гінгівіт у дитини, віком від 2 до 4 років, займає близько 2% всієї стоматологічної патології.

У старших дітей ця цифра значно зростає. Які може мати форми гінгівіт у дітей, симптоми та лікування — далі, а спочатку розберемо причини.

Отже, основною причиною розвитку цієї патології є бактерії. Вони виявляються у 80% випадків. Джерелом бактеріальної флори можуть бути запущені захворювання ротової порожнини (карієс), зубний наліт, наліт мови, хронічне запалення мигдалин.

Крім цього, гінгівіт можуть спровокувати і інші фактори, наприклад:

  1. Порушення носового дихання.
  2. Наявність неправильного прикусу, скупчення зубів, коротка під’язикова вуздечка, дефектів зубних рядів — все це збільшує функціональе навантаження на пародонт і викликає гінгівіт. Лікування у дітей в такому випадку вимагає пластики.
  3. Незначні, але постійні травми під час неправильного чищення зубів, опіки слизової, інші механічні пошкодження (наприклад, при використанні ортодонтичних пристроїв, пошкодження уламками, або гострими краями зубів).
  4. Занесення інфекції з побутовими речами (іграшки, посуд), а також через немиті руки.
  5. Прорізування зубів, що супроводжується травмуванням м’яких тканин, — на тлі цього переважно виникає гінгівіт у немовлят.

Як проявляється і чому виникає гінгівіт у дітей до 2 років — далі.

Гінгівіт у дітей до 2 років

Як було сказано вище, гінгівіт у дітей до 2 років є переважно результатом прорізування зубів, при якому відбувається травмування м’яких тканин. Нерідко малюк може занести інфекцію, розчісуючи поранені десни, або просто граючи.

Так як імунітет у дитини до 2 років ще не до кінця сформований, травмовані десна легко піддаються інфекції. Недостатня наявність корисної мікрофлори в роті також провокує гінгівіт у дітей. Симптоми у малюків включать, в першу чергу, занепокоєння, набряк, гіперемію, кровоточивість ясен, наявність на них виразок.

Гінгівіт у дітей, симптоми

Розрізняють катаральний, виразковий, гіпертрофічний та атрофічний гінгівіт. Всі мають подібну симптоматику. Супроводжують гінгівіт у дітей симптоми такі, як припухлість, гіперемія (на пізніх стадіях навіть цианотичность), підвищена кровоточивість, свербіж ясен, біль при прийомі їжі.  При виразковій формі на яснах утворюються виразки, а при атрофічній нерідко оголюється шийка зуба внаслідок прогресуючої дистрофії.

Для захворювання характерний неприємний запах з рота, нерідко підвищення температури тіла. Як лікувати гінгівіт у дитини? Лікування призначається з урахуванням форми захворювання.

Гінгівіт у дитини, лікування

Однією з найпоширеніших захворювань порожнини рота, як твердить статистика, є гінгівіт у дітей. Лікування його повинно бути етіологічним, так і симптоматичним. В основному, причиною гінгівіту (у дітей від 2 років) є бактеріальна флора, тому перевага віддається антибактеріальної терапії.

Катаральний гінгівіт, лікування у дітей

В першу чергу необхідно прибрати всі фактори запалення. З цією метою проводиться санація ротової порожнини дитини, видалення зубного каменю, лікування карієсу, заміна  пломб. Рекомендовані антисептичні засоби, трав’яні відвари, протизапальні препарати.

Виразковий гінгівіт у дитини, лікування

Нерідкою патологією є виразковий гінгівіт у дітей. Лікування цієї форми полягає в очищенні виразок від некротичних мас з подальшим застосуванням кератопластических препаратів. Виправданим є призначення протимікробних, антигістамінних препаратів, протеолітичних ферментів, вітамінів.

Гіпертрофічний гінгівіт у дитини від 2 років, лікування

У більшості випадків консервативна терапія не дає бажаного і тривалого ефекту, тому часто вдаються до хірургічної пластики десни.

Атрофічний гінгівіт у дитини, лікування

Лікування цієї форми включає застосування рослинних відварів, аплікацій, місцеву обробку фтором, проведення різних масажів, прийом вітамінно-мінеральних комплексів. У крайніх випадках необхідна операція.

Записатися на прийом
Гінгівіт у дітей: симптоми і лікування