Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Гель Метрогіл Дента для ясен

Серед безлічі препаратів в стоматології часто використовується гель Метрогіл Дента. Він має виражену антибактеріальну дію, тому його успішно застосовують при запальних процесах ясен, викликаних патогенною мікрофлорою. Застосовується Метрогіл Дента для ясен при запущених формах захворювань, а також для профілактики можливих ускладнень після видалення зуба або при пошкодженні слизової.

Гель Метрогіл Дента: склад та дія

Гель для ясен Метрогіл Дента відрізняється високою ефективністю, оскільки в його складі присутній два активних компоненти:

 • метронідазол;
 • хлоргексидин.

Обидва компоненти мають антибактеріальну активність. Так як вони негативно діють на життєдіяльність патогенних мікроорганізмів, досягається висока ефективність. У складі також є інші допоміжні компоненти, які не впливають на перебіг захворювання.

Часто використовується Метрогіл Дента при запаленні ясен, оскільки він надає комплексну дію:

 • пригнічує активність патогенної мікрофлори;
 • надає антисептичну дію;
 • знімає запалення;
 • усуває набряклість і почервоніння;
 • зменшує хворобливі відчуття і ін.

Завдяки широкому спектру дії та ефективності гелю Метрогіл Дента, показання великі, але застосовувати ліки без консультації лікаря не варто.

Метрогіл Дента: показання

ПародонтитЯкщо лікарем прописаний Метрогіл Дента, показання до застосування можуть бути наступні:

 • гінгівіт в гострій або хронічній формі;
 • афтозний стоматит (характеризується утворенням виразок на слизовій оболонці рота);
 • хронічний або гострий пародонтит;
 • хейліт;
 • запалення ясен через травмування протезами або іншими способами;
 • альвеоліт (запалення лунки після видалення зуба).

Може і в інших випадках застосовуватися Метрогіл Дента. Показання визначає лікар. Наприклад, він іноді використовується в комбінації з іншими препаратами при періодонтиті. Ефективно застосовується Метрогіл Дента при пародонтозі, ускладненому запальним процесом. Якщо ознак запалення немає, тоді у використанні гелю немає необхідності.

Протипоказання та побічні дії

Застосування Метрогіл Дента під забороною для дітей до 6 років. Не рекомендований він і вагітним жінкам, особливо в першому триместрі. При запаленні ясен у цій категорії пацієнтів лікар повинен підібрати більш безпечний засіб, наприклад, один з стоматологічних гелів, рекомендованих для немовлят при прорізуванні зубів.

До відносних протипоказань відноситься і годування груддю. Якщо жінці прописаний Метрогіл Дента при пародонтиті або іншому захворюванні, на час лікування необхідно відмовитися від грудного вигодовування. Не можна використовувати Метрогіл Дента при гінгівіті та інших патологіях ротової порожнини в разі індивідуальної непереносимості діючих речовин.

Метрогіл Дента — гель для ясен, який показаний для місцевого використання, тому в кров він всмоктується в малих кількостях. Як результат, побічні дії виникають рідко.

Іноді зустрічаються такі реакції:

● кропив'янка або інший висип;
● свербіж або печіння;
● головний біль;
● анафілактичні реакції.

Якщо проковтнути Метрогіл Дента гель, виникнуть порушення роботи травного тракту, з'явиться нудота і блювота, кольки. При попаданні великої дози ліків в шлунок можуть з'явитися судоми і парестезії. При проковтуванні препарату потрібно терміново промити шлунок та прийняти сорбент.

Застосування Метрогіл Дента: особливості лікування

Якщо лікарем прописаний Метрогил Дента, застосування ліків залежить від виду патології. У будь-якому випадку проводиться виключно місцеве лікування. Попадання гелю в стравохід категорично не можна допускати. Особливо уважними потрібно бути при застосуванні ліків дітьми.

Метрогіл Дента при гінгівіті наноситься на запалену область. Робити це можна ватною паличкою або пальцем, але попередньо слід ретельно вимити руки з милом. Щоб препарат повноцінно діяв на патогенні бактерії, на півгодини після його нанесення варто відмовитися від пиття і їжі. Цього часу достатньо, щоб гель вбрався в слизові. Застосовують Метрогіл Дента при запаленні ясен вранці і ввечері. Лікування продовжують до 10 днів.
Метрогіл Дента при пародонтиті використовується після видалення твердих відкладень. З гелю роблять аплікації, щоб зняти запалення, знизити чутливість і попередити приєднання вторинної інфекції. Препарат підходить і для домашнього лікування. Наносять його двічі в день на ясна, щоб прискорити їх відновлення.

Метрогил Дента від пародонтозу застосовується за аналогічною схемою, але тільки в разі, якщо захворювання супроводжується запальним процесом або існують передумови до його розвитку. Метрогіл Дента при кровоточивості ясен, а також для попередження загострення хронічного пародонтиту використовують двічі на день. Важливо стежити, щоб на слизовій був тонкий шар препарату. Надлишки краще відразу прибрати. Повторювати процедуру потрібно 7-10 днів.

Для попередження альвеоліта або при його перших проявах також часто використовується Метрогіл Дента. Спосіб застосування аналогічний. Гелем змазують ясна. Крім цього, препарат можна укладати в невеликій кількості в лунку.

Метрогіл Дента при пульпіті слід використовувати за призначенням лікаря. Він наноситься на ясна, щоб зменшити запалення і знизити больові відчуття. Лікування запалення буде ефективним при дотриманні інших правил гігієни. Важливо вранці і ввечері чистити зуби. При ігноруванні правил гігієни ефективність препарату суттєво знижується.

Метрогіл Дента від пародонтозу, запаленні та інших патологіях слід застосовувати тільки після консультації з лікарем. Деякі препарати впливають на період всмоктування і дію гелю, тому важливо заздалегідь попередити фахівця про всі застосовувані ліки. Це допоможе правильно підібрати схему лікування і розрахувати дозу.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top