Галітоз: причини, лікування галітозу (неприємного запаху з рота) народними засобами
Галітоз

Галітоз

Напевно, кожному знайома проблема неприємного запаху з рота. Але не всі знають, що для цієї проблеми існує медичний термін — «галітоз». Це слово латинського походження, що складається з двох частин — «halitus», що перекладається як «дихання» і закінчення «osis», яке вказує на розлад чого-небудь.

У даній статті ми розберемо від чого неприємний запах з рота виникає, найчастіші причини і методи боротьби: традиційні та народні засоби лікування цієї проблеми.

Від чого буває неприємний запах з рота? Галітоз, причини

зубний наліт

Галітозом страждає більше, ніж 60% населення всього світу. Більшість або нічого з цим не робить, або починає старанно маскувати запах спреями, жуйками, льодяниками. Але ніхто не намагається розібратися в причинах, від чого неприємний запах з рота виникає.

Галітоз може бути не тільки наслідком недотримання гігієни ротової порожнини, але і симптомом серйозних захворювань. Тому при довготривалій присутністі неприємного запаху, слід звернутися до лікаря і з’ясувати причину цієї проблеми.

Від чого може виникати галітоз? Причини можуть ховатися не тільки в захворюваннях порожнини рота, але і в патології внутрішніх органів.

Галітоз, причини стоматологічні

До причин галитоза, пов’язаними безпосередньо з ротовою порожниною, відносяться:

 • Карієс;
 • Пародонтит, пародонтоз;
 • Гінгівіт;
 • Стоматит;
 • Гіпосалівація (знижене виділення слини);
 • Зубний камінь, наліт;
 • Носіння зубних протезів;
 • Неправильний прикус, нерівність зубних рядів.

Галітоз, причини з боку внутрішніх органів

Галітоз може бути симптомом різних захворювань внутрішніх органів, наприклад:

 • Захворювання дихальної системи — бронхоектатична хвороба, абсцес легені, рак, синусити, тонзиліти, поліпи носа;
 • Захворювання ГКТ — виразкова хвороба, гастрит, гастродуоденіт;
 • Ниркова і печінкова недостатність;
 • Цукровий діабет.

Не варто забувати і про роль їжі, кави, алкоголю, куріння.

Галітоз: лікування неприємного запаху з рота

Що робити, якщо ви виявили у себе галітоз? Лікування залежить від причини. Якщо неприємний запах є наслідком не ретельної гігієни порожнини рота, то достатньо буде приділяти більше уваги чищенні зубів, використовувати допоміжні засоби гігієни (зубні нитки, іригатори, ополіскувачі, відбілювачі, освіжувачі дихання) або засоби народної медицини.

Також бажано позбавитися від шкідливих звичок, зокрема від куріння. Лікування неприємного запаху з рота також має включати своєрідну дієту ― пацієнту рекомендується якомога рідше вживати в їжу продукти і напої з сильним запахом, а після них обов’язково чистити зуби.

Запущений карієс, гінгівіт, пародонтит найбільш часто викликають галітоз. Лікування в такому випадку повинно бути спрямоване на усунення патології. Але не завжди можна обійтися консервативною терапією. Іноді лікування неприємного запаху з рота вимагає видалення хворого зуба або виправлення прикусу.

Лікування галитоза буде марним при наявності у пацієнта зубного каменю, або достатку м’якого нальоту. У такому разі необхідна професійна чистка зубів, яке в ідеалі потрібно проводити хоча б раз на півроку.

Лікування неприємного запаху з рота при наявності патології внутрішніх органів повинно бути комплексним. В першу чергу, необхідно, при можливості, усунути основну патологію, а потім займатися симптоматичним лікуванням.

Крім традиційних методів лікування галитоза можна проводити і народними засобами ― детальніше про це нижче.

Лікування галітоза народними засобами

Народна медицина має у своєму арсеналі рецепти майже від кожного захворювання ― не виняток і галітоз. Лікування народними засобами цього неприємного стану може зажадати більше часу, ніж при традиційній терапії, але, як стверджують відгуки, є не менш ефективним.

Лікування галитоза народними засобами може проводитися за різними рецептами. Найбільш популярні і ефективні відвари, які готуються на основі трав і використовуються для полоскання рота.
З такою метою застосовують звіробій, листя суниці, м’яту, корінь селери, щавель, чебрець, аїр. Добре зарекомендували себе поєднання кори дуба, листя берези, звіробою, ромашки і кропиви. Вони володіють відмінними антисептичними, протизапальними властивостями, завдяки чому усувають галітоз. Лікування народними засобами може також включати різні примочки, саморобні мазі, пасти. Неприємний запах допоможе прибрати свіжа петрушка, гвоздика, щавель, горіхи, хвоя, березовий, кленовий соки.

Але перш, ніж проводити лікування галитоза народними засобами, необхідно обстежитися у лікаря і виключити явну стоматологічну і внутрішню патологію.

Записатися на прийом
Галітоз