Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Флюс на яснах у дорослого

Флюс на яснах у дорослого, або періостит - досить поширене захворювання, яке за даними статистики щорічно реєструється у 50-60% дорослого населення. До нього більше схильні чоловіки, ніж жінки і у більшості випадків він є ускладненням періодонтиту.

Отже, флюс на яснах у дорослого - це запальний процес у окісті. Розрізняють гостру і хронічну форму захворювання, а в залежності від характеру запалення - серозну, гнійну, дифузну. Утворенню флюсу передує набряк, гіперемія і локальна болючість ясен. Далі виникає сильний зубний біль на місці ураження, набрякають м'які тканини обличчя.

Далі у статті розповімо, як виглядає флюс, продемонструємо фото патології, ознайомимо з тим, як лікувати захворювання і які антибіотики для цього застосовуються.

Фото флюсу на яснах у дорослого

Допоможуть попередньо діагностувати флюс на яснах - фото пацієнтів. Флюс на яснах (див. фото) має характерний зовнішній вигляд - це невелике щільне утворення, яке спочатку може бути злегка почервонілим, а далі набуває біле кольору через накопичення у ньому гною. Через деякий час у центрі ущільнення починає формуватися отвір - свищевий хід, через який гній витікає у ротову порожнину. Фото флюсу на яснах у дорослого зі сформованим свищемо можна побачити нижче.

Якщо розглядати фото флюсу на яснах у дорослого, звертає на себе увагу й інша симптоматика - гіперемія ясен, її набряк, припухлість губи, підборіддя і навіть щоки на місці ураження.

Як лікувати флюс на яснах

Як лікувати флюс на яснах - головне питання, яке виникає у людей, які зіткнулися з цією проблемою. Деякі намагаються позбутися від шишки самостійно, застосовуючи народне лікування флюсу на яснах, деякі відразу ж звертаються до лікаря, а деякі чекають, що флюс зникне самостійно.

Однак, як затягнуте самостійне лікування флюсу на яснах, так і його ігнорування можуть привести до серйозних наслідків, серед яких остеомієліт щелепи, абсцес, флегмона, гайморит, фронтит, сепсис. У деяких випадках навіть при відсутності лікування приблизно на 6-7 день може статися самостійний розтин флюсу. Однак, якщо він розкривається не зовні, а всередину, ризик розвитку вищезазначених ускладнень збільшується!

Тому, кожному дорослому необхідно знати, як лікувати флюс на яснах правильно. Отже, лікування обов'язково має бути комплексним - і місцевим, й загальним. Місцеве лікування флюсу передбачає його хірургічний розтин і дренування. Загальне лікування передбачає усунення патології, яка спровокувала флюс ясна.

Лікування медикаментами передбачає застосування протизапальних, антисептичних препаратів, антибіотиків, знеболювальних.

Антибіотики при флюсі ясна дорослому

Антибіотик при флюсі на яснах - обов'язковий, оскільки це гнійна інфекція. Вони допомагають усунути інфекцію, уникнути її подальше поширення, покращують загальне самопочуття хворого. Проте, які призначають антибіотики при флюсі ясна дорослому?

Найбільш часто застосовуються такі антибіотики при флюсі ясна, як Метронідазол разом з кліндаміцином. Вони приймаються або перорально, або внутрішньовенно. Хорошим ефектом володіють і такі антибіотики при флюсі ясна, як Амоксиклав, Флемоксин Солютаб, Сумамед, Цифран і інші.

Антибіотики при флюсі ясна дорослому може призначити тільки лікар з урахуванням чутливості мікроорганізму до того, чи іншого препарату. Курс антибіотикотерапії зазвичай становить не менше 7-10 днів.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top