Епуліс на яснах: як лікувати, фото у дітей, лікування фіброзного епулісу
Епуліс на десні, лікування

Епуліс на десні, лікування

Епуліс, або гігантоклітинна гранульома ― доброякісне новоутворення на десні, яке локалізується переважно над різцями, або премолярами. Епуліс на десні частіше виникає серед жінок, а також характерний для дітей під час прорізування зубів.

Його причиною є регулярне травмування ясен ― неправильним прикусом, гострими краями зуба, неякісної пломбою, протезом, зубним каменем. Епуліс має вигляд грибоподібного розростання, або ущільнення, в чому можна пересвідчитись з фото.

Епуліс на десні, лікування якого не проводиться, з часом збільшується в розмірах і стає не тільки естетичним дефектом, але і заподіює дискомфорт пацієнта. Розрізняють кілька видів епуліса —фиброматозний (фіброзний), ангіоматозний, гігантоклітинним.

Що робити, якщо у вас був діагностований який-небудь епуліс на десні? Лікування проводиться різними методами, залежно від тяжкості перебігу, розмірів новоутворення. Також можна знайти інформацію про лікування епуліса народними засобами, але перед тим, як зважитися на такий метод, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Що таке фіброзний епуліс на десні, лікування різних видів эпулиса, як вони виглядають на фото, чим характеризується у дітей — про все це детальніше в цій статті.

Фіброзний епуліс

Фіброзний епуліс найчастіше виникає у жінок у віці до 30 років. По консистенції він щільний, має широку основу, округлу форму, як на фото. Фіброзний епуліс найчастіше локалізується біля премолярів переважно на верхній щелепі. За кольором він практично не відрізняється від здорових ясен, не схильний до кровоточивості, безболісний. Фіброзний епуліс характеризується повільним зростанням, але при відсутності своєчасного лікування може досягати значних розмірів. Як виглядає епуліс на десні, фото видів розглянемо нижче.

Епуліс на десні, фото

Якщо вас цікавить, як виглядає різного виду епуліс на десні — фото допоможуть. На початкових стадіях епуліс нагадує шишку, яка за кольором схожа зі здоровими яснами, не болюча, не кровоточить, так, наприклад, виглядає фіброзний епуліс, фото якого часто зустрічаються в мережі інтернет. Надалі освіта збільшується в розмірах і візуально має вигляд грибоподібного розростання щільної консистенції.

Ангіоматозний епуліс на десні, фото має вже зовсім інші. У нього червоний або синювато-червоний колір з великою кількістю вен.

Епуліс у дітей

Епуліс у дітей зустрічається досить часто, що пов’язано переважно з прорізуванням зубів, так як при цьому процесі слизова ясен піддається постійному травмування зубами, що прорізуються. В більшості випадків зустрічається ангіоматозний епілус у дітей. Він має м’яку консистенцію, безболісний, але за рахунок розвиненої мережі кровоносних судин, схильний до кровоточивості навіть при незначних пошкодженнях. За кольором може бути злегка червонуватим, або з легким ціанотичним відтінком, поверхня горбиста. Улюблена локалізація ангіоматозного епулісу у дітей — у околошийної області.

Лікування епуліса

Лікування епуліса як у дітей, так і дорослих, має бути своєчасним, оскільки розростаючись він не тільки псує зовнішній вигляд, але і викликає дискомфорт під час розмови, прийому їжі, а при постійному травмуванні кровоточить. Лікування епуліса краще починати на початкових стадіях. Сподіватися, що він пройде самостійно, марно — на жаль, такі випадки не були зареєстровані.

Перше питання, яке виникає після того, як підтвердився діагноз «епуліс», як лікувати це новоутворення? Існує лише один метод лікування — хірургічне видалення. При операції видаляються всі уражені тканини — окістя, кісткова тканина.

Після операції важливим є усунення першопричини новоутворення, так як в протилежному випадку є висока ймовірність того, що знову виникне епуліс. Як лікувати епуліс народними засобами? Повністю позбавитися від нього рецептами народної медицини неможливо. З їх допомогою можна тільки прискорити загоєння рани після операції. З такою метою використовуються розчини календули, ромашки, шавлії, евкаліпта.

Записатися на прийом
Епуліс на десні, лікування