Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Для чого потрібне полірування зубів?

Іноді пацієнти стоматологів не розуміють, для чого потрібне полірування зубів. Деякі вважають, що їм нав'язують послугу, щоб збільшити суму за надані послуги.

Однак полірування зубів є обов'язковим етапом професійного чищення та лікування зубів.

Це найкраща профілактика утворення зубного каменю, карієсу та інших захворювань.

Що таке полірування зубів?

Полірування зубів — це процедура, яка проводиться для того, щоб зробити поверхню зубів ідеально гладкою. Обробка виконується за допомогою спеціальних насадок і полірувальних паст різної зернистості.

Ультразвукова чистка і полірування зубів завжди проводяться послідовно. Справа в тому, що після видалення твердих відкладень ультразвуком поверхня зубів стає шорсткою. На нерівній поверхні легко осідає наліт, при цьому його складно вичистити домашніми засобами. Тому незабаром на зубах знову може з'явитися камінь, якщо не проведене полірування зубів після чищення ультразвуком або апаратом AirFlow.

А ось на гладкій відполірованій емалі практично не осідає наліт, бактерії легко змиваються з зубів слиною, а тому ризик розвитку карієсу і інших захворювань істотно знижується.

Найчастіше проводиться полірування зубів після зняття зубного каменю, хоча процедура рекомендована також і після пломбування, оскільки виступаючі частки з шорсткою поверхнею сприяють накопиченню нальоту.

Полірування зубів: показання та протипоказання

Питання про те, чи потрібне полірування зубів після чищення навіть не повинно виникати. Крім того, процедура рекомендована після лікування карієсу (пломбування), реставрації зубів і інших лікувальних процедур.

Полірування зубів рекомендоване і для профілактики утворення зубного каменю. Стоматологи стверджують, що процедуру слід проводити 1-2 рази на рік навіть при ретельному догляді за зубами. Справа в тому, що при чищенні зубів щіткою, особливо якщо засіб підібрано неправильно, на емалі з'являються маленькі борозенки. Згодом емаль стає шорсткою, тому збільшується ризик появи зубного каменю, який сприяє розмноженню патогенних бактерій.

Полірування зубів після чищення у стоматолога не може проводитися за наявності таких протипоказань:

 • підвищена чутливість емалі;
 • гострий пародонтит;
 • глибокий карієс;
 • сильна кровоточивість ясен;
 • запалення в ротовій порожнині.

Які інструменти і засоби використовуються для шліфування й полірування зубів?

Деякі пацієнти вважають, що шліфування та полірування зубів — це одне і теж. Шліфування проводять для видалення частинок зубного каменю, що залишилися. Ця процедура має на увазі більш грубу обробку. А ось полірування дозволяє зробити емаль ідеально гладкою.

Полірують зуби бормашиною і спеціальними насадками:

 • гумова чашка застосовується для обробки плоских поверхонь;
 • конусоподібна насадка використовується для полірування горбистих поверхонь;
 • штріпси (смуги) з напиленням призначені для обробки міжзубних проміжків.

Шліфування та полірування зубів виконується пастами різної зернистості:

 • 250 (синя) містить великі абразивні частинки, тому використовується для видалення елементів, що залишилися зубного каменю;
 • 170 (зелена) складається з більш дрібних частинок, застосовується для наступного етапу обробки;
 • 120 (червона) має дрібні частинки, тому підходить для делікатної обробки;
 • 40 (жовта) містить дуже дрібні, ледь помітні абразивні частинки, надає завершальний полірувальний ефект.

Деяких пацієнтів хвилює, навіщо потрібне полірування і чи не шкодить воно зубам. Процедура проводиться на 2-5 тис. Оборотів, тому емаль не нагрівається. Після процедури не збільшується чутливість зубів, а ось їх гладка поверхня, навпаки служить профілактикою утворення зубного каменю та інших проблем.

Як проводиться полірування зубів після чистки?

Полірування зубів після зняття зубних відкладень проводиться в певній послідовності:

 1. Лікар проводить візуальний огляд, щоб підібрати відповідні насадки і пасти.
 2. І пацієнт, і фахівець надягають захисні окуляри. Стоматолог або гігієніст забезпечує доступ до зубів за допомогою спеціальних пристосувань.
 3. Потім лікар проводить обробку поверхні емалі спочатку грубими абразивами, а потім мелкоабразівной пастами.
 4. Після пацієнт ополіскує рот водою.
 5. Спеціаліст завдає фтор-лак для зміцнення емалі.

Полірування зубів в Києві проводиться практично в будь-який стоматологічній клініці. Якщо потрібно полірування зубів в Києві, звертайтеся в наш стоматологічний центр. Фахівці виконають процедуру з урахуванням індивідуальних особливостей.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top