Дренаж в яснах — скільки повинен стояти і як прибрати дренаж з ясен
Для чого потрібен дренаж в яснах?

Для чого потрібен дренаж в яснах?

При лікуванні гнійних патологій ротової порожнини нерідко встановлюється дренаж в яснах. Це один з найбільш часто вживаних методів у терапевтичній стоматології. Для чого потрібен дренаж в яснах і чи можна його прибрати самостійно?

Дренаж в яснах забезпечує відтік гнійного ексудату від вогнища запалення. Як результат, вдається підвищити ефективність лікувальних заходів і прискорити одужання. Видалити дренаж пацієнт може самостійно або звернутися до лікаря. Нерідко трапляється і так, що дренаж випав. При цьому потрібно враховувати, на який день подібне сталося, щоб зрозуміти подальшу тактику.

Що таке дренаж ясен?

Багато пацієнтів не знають, що таке дренаж ясна і навіщо він потрібен.

Дренаж являє собою тонку трубочку, яка забезпечує відтік надлишку рідини від тканин або порожнин.

У сучасній стоматології використовуються настільки тонкі і м’які дренажі, що пацієнт не відчуває жодних дискомфортних відчуттів в період його носіння.

Основні функції установки:

 • не дає рані передчасно затягнутися
 • виводить з осередку ураження патологічні рідини — кров, гній, сукровицю
 • дозволяє вводити ліки безпосередньо в патологічний осередок

В яких випадках встановлюють дренаж на яснах?

Патологій, при яких встановлюють дренаж на яснах, в стоматології чимало. До них відносяться:

 • Флюс
 • флюс — є проявом периостита і супроводжується вираженою припухлістю тканин
 • новоутворення в коренях зубів – встановлюється дренаж на яснах, якщо діагностовано абсцеси, кісти
 • альвеоліт – запалення лунки зуба
 • з метою прискорення загоєння поверхні рани після складного видалення зуба
 • при необхідності регулярно вводити ліки в осередок ураження

Дренаж ясен, фото якого ви можете побачити на тематичних сайтах, відіграє вагому роль в стоматології. Він забезпечує висновок патологічних рідин і доступ ліків навіть у глибокі тканини пародонту.

Протипоказань до дренування небагато. Процедуру можна виконувати при наявності алергії на анестетики, які використовуються в ході її проведення, і порушення згортання крові.

Скільки повинен стояти дренаж в яснах?

Пацієнтів найбільше турбує питання: скільки повинен стояти дренаж на яснах? Цей період визначається індивідуально в залежності від того, як швидко спаде набряклість тканин пародонта. Саме зникнення цього симптому вказує на повну очистку рани і початок її загоєння.

Точно визначити, коли знімати дренаж з ясен може тільки лікар, враховуючи характер патології. Як правило, період носіння становить 4-5 днів. Цього достатньо для очищення рани від патологічних рідин. Іноді дренаж випадає раніше, однак ускладнення на спостерігаються — це значить, що рана очистилася раніше.

Якщо ж дренаж простояв 5 днів, а після його видалення рана знову розпухла і доставляє біль, важливо негайно звернутися до лікаря. Потрібна додаткова діагностика і установка причини такого стану.

Як має проходити видалення дренажу з ясен?

Огляд стоматологом

Прибрати трубочку для відтоку гною пацієнт може самостійно або звернувшись для виконання маніпуляції до стоматолога. Як прибрати дренаж з ясен? Ця процедура проста і безболісна. Пацієнт розміщується в стоматологічному кріслі, лікар проводить огляд ротової порожнини. Якщо ознаки запалення стихли і набряк практично зник, показано видалення дренажу з ясен.

Попередньо проводиться обробка патологічного вогнища. Потім лікар захоплює нижню частину трубочки і витягує її з ранки. Додаткові маніпуляції не потрібні, рана заживає самостійно.

Як прибрати дренаж з ясен самостійно ви можете запитати у лікаря під час його установки. Також уточніть, на який день варто виконувати процедуру, щоб виключити ускладнення.

Чи можна самому зняти дренаж з ясен?

Нерідко трубочка заважає пацієнтам їсти, чистити зуби. Тому вони цікавляться: чи можна самому зняти дренаж з ясен? Так, така процедура можлива, але тільки з дозволу лікаря.

Щоб зняти дренаж ясна, необхідно:

 • ретельно вимити руки і надіти стерильні рукавички
 • прополоскати рот антисептиком
 • взятися за нижній край смужки і витягнути її з рани

Якщо зняти дренаж ясна самостійно не вдається, слід звернутися до стоматолога. Також консультація необхідна, коли після вилучення трубочки кровотеча не припиняється протягом декількох годин.

Що робити, якщо випав дренаж з ясен?

Як вчинити в цій ситуації залежить від періоду її виникнення. Якщо випадає дренаж з ясен в перші дні після його установки, слід обов’язково відправитися до лікаря для повторної процедури. Причина такої ситуації може заполягають у неправильній фіксації трубочки.

На 3-5 день випав дренаж з ясен: що робити? У цьому випадку за умови зменшення набряку і відсутності хворобливості можна не турбуватися. Важливо, щоб рана не гноїлася і не супроводжувалася дискомфортом.

Варто відзначити, що самостійно відновлювати випав дренаж можна. Це може привести до занесення інфекції та інших ускладнень.

Встановити або зняти дренаж ви можете в Періоцентре. Кваліфікований стоматолог проведе огляд і визначить подальшу тактику, необхідну для повноцінного загоєння рани і профілактики ускладнень.

Записатися на прийом ви можете по телефону або через онлайн-форму на сайті.

Записатися на прийом
Для чого потрібен дренаж в яснах?