Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Дієві методи лікування пародонтиту

Пародонтит — це широко поширена стоматологічна патологія, при якій запальний процес зачіпає всі тканини, що оточують та фіксують зуб в альвеолі, що з часом призводить до руйнування щелепної кістки. Пародонтит відрізняється дуже швидким протіканням — пацієнт, що не звернув уваги на перші симптоми, може незабаром зіткнутися з патологічною рухливістю здорових зубів, або їх випаданням. Тому дуже важливо своєчасне звернення до лікаря для призначення адекватного лікування.

Існують різні сучасні методи лікування пародонтиту — хірургічний, лазерний, ультразвуковий, ортопедичний. Для максимальної ефективності кожен з цих методів має поєднуватися з медикаментозною терапією. Зазвичай при пародонтиті призначаються антибіотики, бактерицидні препарати, антисептики.

Далі в статті більш детально розповімо, які сучасні методи лікування пародонтиту існують, як проходить хірургічне та ультразвукове лікування, а також ознайомимо з відгуками пацієнтів з різноманітними методами лікування пародонтиту.

У чому перевага сучасних методів лікування пародонтиту

Сучасні методи лікування пародонтиту представлені як хірургічними, так і нехірургічними процедурами. До основних нехірургічних методів відносять лазерне, ультразвукове лікування, фотодинамічна терапія. Дані методики спрямовані в першу чергу на усунення над- і підясенного зубного каменю, щільних зубних відкладень, чистку пародонтальних кишень. При неефективності даних методів показано хірургічне лікування.

Сучасні методи лікування пародонтиту мають безліч переваг, серед яких — ефективність, безболісність, швидкість процедури, швидкий та безболісний відновлювальний період, нема потреби в проведенні анестезії.

Хірургічні методи лікування пародонтиту

При такому захворюванні як пародонтит, хірургічне лікування показано при неефективності консервативних методів терапії, при швидкому прогресуванні захворювання. Хірургічні методи лікування пародонтиту обираються стоматологом-хірургом в залежності від ступеня тяжкості захворювання та від індивідуальних особливостей пацієнта.

Отже, розрізняють такі хірургічні методи лікування пародонтиту:

  1. Кюретаж пародонтальних кишень — очищення їх від грануляцій, залишків їжі, мікроорганізмів та інших матеріалів. При глибині кишень до 5 мм проводиться закритий кюретаж, при глибині більше 5 мм — відкритий.
  2. Гінгівектомія — хірургічне видалення розрісшогося краю ясен.
  3. Гінгівопластика.
  4. Спрямована регенерація тканин пародонту — полягає в заповненні кісткових дефектів остеотропними препаратами з подальшим закриттям їх спеціальними мембранами.
  5. Операції, спрямовані на усунення патології м'яких тканин передодня рота, що часто супроводжують пародонтит. Хірургічне лікування такого роду включає операції по усуненню рецесії, вестибулопластика, френулотомія, френулоектомія.

Лікування пародонтиту ультразвуком

Лікування пародонтиту ультразвуком — широко застосовуваний метод лікування. Він вважається одним з найбільш сприятливих в стоматології. Лікування пародонтиту ультразвуком забезпечує ефективне та обережне видалення над- і підясневих зубних відкладень, очищення пародонтальних кишень, полірування зубної поверхні. Процедура проходить практично безболісно для пацієнта, завдяки чому ультразвуковий метод заслужив тільки позитивні відгуки.

Ефективність різних методів лікування пародонтиту: відгуки пацієнтів

Який найбільш ефективний метод лікування пародонтиту? Відгуки про кожен з методів містять як позитивні, так і негативні моменти. Найбільш часто пацієнти рекомендують ультразвукове та лазерне лікування пародонтиту. Відгуки згадують не тільки про високу ефективність цих методів, але й безболісності, швидкості процедури, швидкий відновлювальний період, відсутність ускладнень.

У важких випадках найбільш ефективним буде хірургічне лікування пародонтиту. Відгуки пацієнтів стверджують, що після хірургічного втручання зуби та ясна стають міцними, набувають здорового вигляду, симптоми пародонтиту не турбують протягом тривалого часу.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top