Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Десмодонтоз або ювенільний пародонтит зубів

Здоровье зубов и десен невероятно важно для каждого человека. Появление заболеваний и проблем в этой области не может остаться незамеченным и приносит массу неудобств.

Когда болят десны — что делать с болью не сразу приходит в голову, хочется поскорее избавиться от этого ощущения приняв обезболивающее лекарство, а когда боль утихла, то забываем обратиться за помощью к специалисту, что впоследствии может привести к серьезному заболеванию.

Поэтому ответ на вопрос, что делать, если болит десна, должен быть однозначным и незамедлительным — обратиться за помощью к стоматологу. И уже врач сможет объяснить вам, почему появились болевые ощущения, какие их реальные причины и что делать если болит десна. А также подберет вам грамотное и эффективное лечение.

Далее в статье о причинах почему болят десны, что делать при первых симптомах и какое предусмотрено лечение.

Патогенез: причини ювенільного пародонтиту

Дане захворювання є досить рідкісним і має вроджений характер. Коли діагностований ювенільний пародонтит причини пов'язані з хромосомними мутаціями по аутосомно-рецесивному типу. Це означає, що ризик виникнення патології у дитини зростає тільки в разі, якщо обоє батьків страждають подібною аномалією. При захворюванні ювенільний пародонтит причини інші не встановлені, тому запобігти його виникненню складно.

При захворюванні десмодонтоз патогенез пов'язаний з неспецифічними інфекційними процесами, викликаними грамнегативною мікрофлорою. Запідозрити подібні патології можна за результатами клінічного аналізу крові, для якого характерна наявність незрілих моноцитів і нейтрофілів. Патогенез десмодонтоза обумовлений також деструкцією крайових частин альвеолярних відростків. Як результат, руйнується крайова зв'язка зубів, що веде до порушення їх правильного положення.

Десмодонтоз: фото захворювання

Помітити явні ознаки патології можливо тільки після початку деструктивних процесів. Тому ознайомлення з фото ювенільного пародонтиту — не єдиний спосіб запідозрити хворобу. Діти, схильні до недуги, з раннього віку часто хворіють застудами та інфекціями через слабкий імунітет. Вони схильні до неспецифічних пневмоній, дерматологічних захворювань.

В залежності від поширеності деструктивних змін ювенільний пародонтит може протікати в двох формах:

 1. Локалізований. Патологічний процес зачіпає тільки кілька зубів. Часто це моляри та різці.
 2. Генералізований. Спостерігається деструкція всіх тканин пародонту. Прогноз при такій формі патології несприятливий. До 16 років відбувається повна адентія.

Як показують фото десмодонтоза, при такій патології зуби поступово змінюють своє положення. Причина аномалії — їх надмірне розхитування та рухливість. При аналізі ювенільного пародонтиту по фото вдається також виділити його характерні особливості:

 • ясна мають здоровий вигляд
 • присутні пародонтальні кишені
 • м'які тканини не чутливі, відсутня реакція на холод, прийом гарячої та холодної їжі
 • на коренях зубів може формуватися наліт
 • відсутні каріозні зміни
 • тонка недорозвинена зубна емаль

При прогресуванні хвороби можлива поява запальних змін, при цьому біль відсутня. Регенеративна здатність м'яких тканин не порушена, в разі видалення зуба ясна швидко заживають.

У рідкісних випадках десмодонтоз супроводжується дискератозом — надмірним огрубінням епідермісу (фото праворуч). Як результат, у пацієнта потовщується шкіра на стопах та долонях.

Десмодонтоз, диференціальна діагностика

Для установки точного діагнозу пацієнту призначається комплексне обстеження. Починається воно з з'ясування скарг, збору анамнезу та об'єктивного діагностичного огляду ротової порожнини. Якщо є підозра на десмодонтоз, диференціальна діагностика проводиться з метою виключення таких патологій як пародонтоз і пародонтит.

Далі призначаються лабораторно-інструментальні типи досліджень:

 • клінічний аналіз крові
 • дослідження крові на глюкозу
 • рентгенографія

Ювенільний пародонтоз (десмодонтоз) характеризується порушенням співвідношення білкових фракцій в крові, зниженням показників гемоглобіну. При цьому концентрація альбумінів зменшується, а глобулінів — підвищується.

Тест на толерантність до глюкози показує плоску криву. Спостерігається порушення метаболізму триптофану.

Для точної диференціальної діагностики десмодонтозу використовується рентгенографія. На знімку під час диференціальної діагностики в області поразки відображаються ознаки остеомієліту, спостерігається руйнування альвеолярної кістки.

Способи лікування ювенільного пародонтиту

Лікарська тактика для призначення лікування залежить від форми захворювання та вираженості патологічних змін.

При розвитку такого захворювання як десмодонтоз — лікування відкладати не можна. Тільки так вдасться зберегти зуби та призупинити деструктивні процеси в пародонтальних тканинах.

Якщо у підлітка виявлений ювенільний пародонтит, лікування передбачає антибіотикотерапію. Вона спрямована на усунення інфекційного фактора, що сприяє розвитку хвороби. Обов'язково проводиться місцеве лікування десмодонтоза. Лікування включає такі процедури:

 • кюретаж пародонтальних кишень — як хірургічний метод лікування
 • депульпація уражених зубів з подальшим виконанням гінгівотомії
 • використання препаратів, що підсилюють регенеративну функцію кісткових тканин
 • аплікації, ванночки для рота із застосуванням протизапальних та антибактеріальних складів
 • засоби для зменшення кровоточивості ясен
 • дотримання гігієнічних норм
 • регулярне професійне чищення зубів із застосуванням ультразвуку або піскоструминного апарату

Лікування ювенільного пародонтиту передбачає вживання вітамінних комплексів і мінералів. Пацієнтам призначаються препарати для зміцнення імунітету, прискорення обмінних та репаративних процесів. Використовуються антиоксиданти, адаптогени, при необхідності — кератолітичні засоби.

Також важливо відмовитися від шкідливих звичок, зокрема куріння, виключити вживання кави, вина і чаю, бо вони провокують відкладення зубного нальоту.

При правильному і своєчасному лікуванні деструктивні процеси вдається зупинити та попередити втрату зубів. Тому при виникненні найменших ознак десмодонтоза слід відразу ж записатися на консультацію до стоматолога.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top