Десквамативний гінгівіт: фото, лікування. Хронічний десквамативний гінгівіт
Десквамативний гінгівіт

Десквамативний гінгівіт

Десквамативний гінгівіт – це одна з форм запалення ясен, яка характеризується підвищеним злущування, або десквамацією епітеліального шара, внаслідок чого утворюються виразки і яснева тканина набуває характерного яскраво-червоного полірованого вигляду.

Десквамативний гінгівіт був вперше описаний ще в далекому 1932 році. З огляду на нерівномірність злущування епітелію на яснах з’являються хаотично розташовані червоні плями, що нагадують географічну карту, в зв’язку з чим дану форму гінгівіту називають ще географічною.

Десквамативний гінгівіт – це переважно симптоматичне захворювання. Найчастіше воно виникає на тлі цукрового діабету, захворювань шлунково-кишкового тракту, дермомукозних захворювань (наприклад, червоний плоский лишай, доброякісний пемфигоїд), хвороби Крона, або ж як алергічна реакція.

Десквамативний гінгівіт більше характерний для дорослих (особливо у жінок в постклімактеричний період), однак, часто зустрічається і у дітей, особливо в період статевого дозрівання. Залежно від характеру перебігу розрізняють гострий і хронічний десквамативний гінгівіт.

Далі в статті розповімо, які скарги виникають у хворих на хронічний десквамативний гінгівіт, як проходить лікування даної патології у дорослих і дітей, а також надамо фото пацієнтів.

Хронічний десквамативний гінгівіт, які бувають скарги

У хворих на хронічний десквамативний гінгівіт скарги часто з’являються через деякий час після початку захворювання. Зміна зовнішнього вигляду ясен, їх болючість, печіння, кровоточивість – головні скарги хворих на хронічний десквамативний гінгівіт (фото далі). Захворювання зазвичай протікає з періодами ремісії (затухання скарг і клінічних проявів) і загострення.

Хронічний десквамативний гінгівіт може протікати в трьох формах:

  1. Легка – в цьому випадку спостерігається поверхнева десквамація епітелію, а маргінальна і прикріплена ясна злегка гіперемована. Хворі не пред’являють скарг на хворобливість, або підвищену чутливість ясен.
  2. Гінгівіт середньої тяжкості (фото праворуч) – яснева поверхню гіперемована, блищить, покрита плямами. Епітелій після злущування залишає по собі виразки. На такий десквамативний гінгівіт скарги у хворих також включають хворобливість ясен, їх гіперчутливість, печіння.
  3. Важка форма – характеризується різким болем і гіперемією ясен, їх свербінням, печіння, епітелій відривається шматочками, ясна покриті бульбашками і виразками. Пацієнти також скаржаться на неможливість прийому їжі, поганий сон, дратівливість.
Записатися на прийом
Десквамативний гінгівіт