КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Чому з’являються папіломи в роті?

Чому з’являються папіломи в роті?

Папілома в роті — це патологія, яка проявляється у вигляді наростів, що утворюються на язиці, яснах, гортані, губах і інших частинах ротової порожнини.

Папілома в роті виникає через зараження вірусом папіломи людини. Причому він присутній практично в організмі кожної людини і активізується тільки при впливі несприятливих факторів.

Якщо виявлена папілома в роті, її необхідно відразу видалити, щоб попередити ускладнення. З такою проблемою слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Причини і симптоми фібропапіллом на яснах

Подібні новоутворення на яснах і інших ділянках ротової порожнини викликає вірус папіломи людини (ВПЛ). Заразитися ним можна різними шляхами:

 • через побутові предмети
 • дитина — від матері при народженні
 • через нестерилізовані медичні інструменти
 • через незахищений оральний секс

Фібропапіллома на яснах може не з’явитися відразу після контакту з хворою людиною. Справа в тому, що вірус здатний тривалий час не турбувати. Папіломи на яснах зазвичай проявляються при наявності провокуючих чинників. До них відноситься:

 • зниження імунітету
 • гормональні збої
 • часте пошкодження слизової
 • хронічне захворювання

Фібропапіллома на яснах або в іншому місці часто навіть не турбує пацієнта. Наріст не викликає хворобливих відчуттів. Але, якщо папіломи на яснах не лікувати, вони будуть постійно травмуватися їжею і доставляти дискомфорт. Якщо виявлений наріст локалізується на гортані або стінці горла, може з’явитися неприємне першіння. Якщо місцем локалізації служить корінь язика, можуть виникнути труднощі при ковтанні.
Якщо фібропапіллома на яснах змінила колір, стала темнішою, можливо сталися крововиливи або почався процес її переродження в злоякісне утворення.
Пам’ятайте: фібропапіллома на яснах або іншій ділянці — серйозний привід звернутися до лікаря для проведення обстеження.

Як виглядає папілома на яснах: фото утворення

Якщо Вам невідомо, як виглядає папілома на яснах, фото допоможуть розібратися в цьому питанні і при необхідності визначити патологію. Зазвичай це невеликих розмірів горбки, які з часом можуть збільшуватися. Також можуть бути присутніми нарости без чітких меж й інші варіанти:

 • плоскі утворення з більш темним забарвленням
 • ниткоподібні або гострі нарости
 • утворення на тонкій ніжці, які легко пошкоджуються

Зазвичай колір наростів відповідає тону слизової, хоча зрідка бувають винятки. Якщо помічені будь-які утворення, візит до лікаря не варто відкладати. Лікар зможе діагностувати патологію після ретельного обстеження.

Чим небезпечні папіломи на яснах?

Дехто вважає, що папіломи на яснах не представляють ніякої небезпеки, якщо вони не доставляють болю або іншого дискомфорту, але це не так. Якщо вчасно не почати лікування, нарости будуть збільшуватися в розмірах.

Головна небезпека полягає в тому, що папілома ясна, яка представляє собою доброякісну пухлину, може перерости в злоякісний наріст. Прискорити процес здатні такі чинники:

 • постійне механічний вплив, пошкодження
 • вплив гарячих температур
 • інфекції
 • хронічні захворювання, пов’язані з віком

Папілома ясна може поширитися і на інші ділянки ротової порожнини. Якщо нарости розташовуються на гортані, корені язика або піднебінні, існує високий ризик задухи.

Лікування папілом в роті

Якщо виявлена папілома в роті, лікування часто починають з санації ротової порожнини. Перед тим, як прибрати кондиломи на яснах, лікар лікує всі осередки запалень в ротовій порожнині, видаляє зубний камінь, щоб знизити ризик інфікування і виникнення ускладнень. Комплекс терапевтичних заходів підбирається лікарем в кожному випадку індивідуально.

Якщо є папілома в роті, лікування включає видалення наросту. Фібропапілломи можуть видаляти різними способами:

 1. Лазером. Утворення випалюється лазерним променем. Процедура не травматична і безпечна.
 2. Скальпелем. Цей метод більш травматичний. Може бути присутнім тривалий період реабілітації, існує високий ризик утворення рубців.
 3. Ультразвуком. Ультразвукові хвилі дозволяють прибрати пошкоджені тканини, але при цьому не зачепити здорові клітини.
 4. Медичною петлею. Цей варіант особливо ефективний, якщо є кондиломи на яснах з наявністю тонкої ніжки. Обробка антисептиками дозволяє попередити поширення інфекції.
 5. Радіохвилями. Видалення наростів так званим радіохвильовим ножем проходить безболісно і ефективно.
 6. Електрокоагуляцію. Суть методу полягає в застосуванні електричного струму. Використовується переважно для видалення наростів під язиком.

У більшості випадків для видалення новоутворень застосовуються сучасні методики. Конкретний спосіб підбирає лікар залежно від стану наросту, результатів аналізів і фінансових можливостей пацієнта.

Якщо з’явилася папілома в роті, лікування проводиться і медикаментозними препаратами. Обов’язково використовуються противірусні засоби, які допомагають попередити повторне зараження. Також лікування повинно бути спрямоване на зміцнення імунітету.

Використовувати різні народні засоби для лікування папілом не варто. Пам’ятайте, що нешкідливі нарости можуть перерости в злоякісні утворення. При виявленні патології зверніться в Періоцентр. Наші фахівці проведуть обстеження і зможуть підібрати ефективний метод лікування патології.

Записатися на прийом