Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Чому зуби змінюють своє положення?

Якщо протягом багатьох років зуби займали певне положення, а останнім часом змінили його, то це може бути ознакою захворювань тканин пародонту! До того, як зуб або зуби змінили своє положення з'явилася патологічна рухливість і щілини між зубами.

Рухомість зубів може бути фізіологічна (норма) і патологічна. Зуб утримується в кістці за допомогою пародонтальних зв'язків, її товщина в середньому 0,2-0,25 мм В зв'язку з тим, що між двома твердими структурами – кісткою і коренем зуба є зв'язка, у зубів присутня фізіологічна рухливість.

Патологічна рухливість виникає внаслідок ураження (розсмоктування) кістки навколо кореня зуба!

В порожнині рота присутні понад 530 видів бактерій. Здебільшого вони знаходяться в стані рівноваги і не призводять до розвитку захворювань. У зв'язку з порушенням гігієни порожнини рота відбувається утворення зубного нальоту на зубах.

Фактори, які сприяють накопиченню нальоту:

1. Надясенний і підясенний зубний камінь

2. Цементно-емалеве з'єднання, емалеві краплі

3. Западини і нерівності на зубах

4. Пришеечный карієс і карієс кореня

5. Скупченість зубів

6. Дефекти пломб і коронок

7. Елементи знімних протезів

Продукти життєдіяльності мікроорганізмів, які знаходяться в нальоті, викликають розпушення сполучного епітелію ясен і з'являється простір між зубом і яснами. У цьому просторі відкладаються зубні відкладення і проникають бактерії. Продукти життєдіяльності бактерій призводять до запалення ясен ( гінгівіт ). Якщо лікування гінгівіту не проводилося то може виникнути пародонтит.

Рухливість зубів з подальшим утворенням щілин між зубами і переміщення зубів може бути ознакою захворювання – пародонтит. Якщо є патологічна рухливість зубів, з'явилися щілини між зубами і переміщуються зуби необхідно провести діагностику захворювань тканин пародонту для постановки діагнозу і призначення лікування.

Пародонтит - це захворювання, яке призводить до сильного розхитування і випадання зубів!

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top