Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Чому ясна стали пухкими

Останнім часом ви почали відчувати дискомфорт та помітили, що у вас пухкі ясна? Однак, ви не знаєте чому пухкі ясна та в чому причина таких змін, і що це може означати? Найчастіше це тривожна ознака того, що у вас починає утворюватися серйозне захворювання, та існують проблеми зі здоров'ям. Давайте разом розбиратися, чому пухкі ясна виникають, як їх зміцнити, та чи можна їх лікувати.

Що може означати пухкі ясна: причини

Чому пухкі ясна з'явилися саме у вас, відповідь може дати тільки лікар-стоматолог після ретельного огляду. Проте, слід зауважити, що подібна зміна не відбувається просто так. Найчастіше це ознака або загальних проблем зі здоров'ям, або розвиток конкретного захворювання пародонту. Якщо у вас пухкі ясна причина появи подібної рихлості може пояснюватися як декількома причинами, так і однієї.

Що значить «пухкі ясна»?

 •  В першу чергу, пухкі ясна — причина не зовсім правильного чищення зубів. На це можуть впливати кілька чинників, наприклад, невірно підібрані засоби, неправильна техніка, нерегулярність тощо. В такому випадку накопичений наліт негативно впливає на ясна
 •  Деформація прикусу. Чому пухкі ясна бувають у людей з неправильним прикусом? Через нерівномірне навантаження на зуби, а згодом і на ясна, під час пережовування їжі, порушується кровообіг в тканинах. Це призводить до того, що в деяких ділянках ясна погано забезпечуються необхідними речовинами, та утворюється рихлість.
 •  Також пухкі ясна можуть бути ознакою того, що робота залоз внутрішньої секреції порушена. Тому при появі рихлості, особливо в післяпологовий період або протягом вагітності, а також якщо у вас є проблеми з щитоподібною залозою, можуть говорити про порушення гормонального фону.
 •  Що значить пухкі ясна? Ще рихлість ясен дуже часто може бути симптомом травм, особливо хронічних. Якщо у вас стоять зубні протези або ви стикалися з будь-якої з зубних травм раніше, то інфікування даних ділянок могло потягнути за собою і рихлість пародонту.

Як лікувати пухкі ясна

Успішне лікування будь-якого захворювання залежить від з'ясування справжніх причин його появи та впливу саме на ці чинники. Якщо у вас пухкі ясна, лікування даної проблеми не є надто довгим та складним. Звичайно ж, це залежить від вашого своєчасного звернення до фахівця, грамотного діагнозу та підбору відповідних методів терапії. Адже відповідь на питання, як лікувати пухкі ясна успішно та ефективно, в першу чергу залежить від ваших індивідуальних особливостей.

Існують загальноприйняті методи як лікувати пухкі ясна:

 •  Обробка антисептичними засобами всієї ротової порожнини. Це часто здійснюється за допомогою полоскань спеціальними антибактеріальними речовинами та розчинами.
 •  Застосування імуностимуляторів, використання ранозагоювальних та протизапальних препаратів. Вони часто мають вплив конкретно на хвороботворних збудників.
 •  Лікування хворобливих відчуттів, якщо такі спостерігаються.

Паралельно з цими діями проводиться вплив саме на причини появи рихлості. В цьому випадку методи варіюються в залежності від необхідного результату та вибираються лікарем суто на підставі індивідуальних характеристик захворювання.

Дуже часто як допоміжний метод здійснюється професійна чистка зубів. Це проводиться для того, щоб наблизити рівень гігієни до ідеалу, а в подальшому підібрати більш прийнятні засоби та техніки її підтримки на потрібному рівні.

Профілактика: як змі

Профілактика: як зміцнити пухкі ясна

Краща боротьба з хворобами — це їх профілактика та запобігання ще до появи. Тому існують різні методи того, як зміцнити пухкі ясна, позбавивши себе від плачевних наслідків.

Як зміцнити пухкі ясна: що потрібно робити?

 •  Використовуйте зубну щітку м'якого типу для зменшення травм слизової оболонки.
 •  Для більш ретельного очищення обов'язково користуйтесь зубною ниткою, але ні в якому разі не застосовуйте для цього гострі предмети.
 •  Полоскати ротову порожнину знезаражувальними засобами.
 •  Проводьте собі легкі масажі з використанням ефірної олії.
 •  Їжте більше зелені, вона також допоможе зміцнити пухкі ясна.

У будь-якому випадку, якщо проблема вже є, то прийому у стоматолога не уникнути. Дані способи як зміцнити пухкі ясна слід застосовувати або як профілактику до появи рихлості, або в поєднанні з лікуванням, призначеним лікарем. Як самостійні засоби для зміцнення ясен або лікування вони не допоможуть вам повністю впоратися з недугою. Будьте уважні до свого здоров'я та бережіть себе.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top