Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Чому після видалення нерва болять ясна?

Якщо вчасно не усунути карієс, запалення пошириться на пульпу. Ефективне лікування в такому випадку можливо тільки за умови видалення нервово-судинного пучка. Пацієнт радіє, що назавжди розпрощався з болем, але іноді буває так, що болять ясна під зубом без нерва.

Слід розібратися, чому болять ясна під зубом без нерва, і що необхідно зробити, щоб позбутися від больових відчуттів.

Болить і опухла ясна після видалення нерва: основні причини

Якщо болить і опухла ясна після видалення нерва, причина часто криється в запальному процесі, що виник через непрофесійне лікування. Зазвичай в таких випадках при натисканні на зуб дискомфорт посилюється. Якщо ясна болять, а зуб пульсує після видалення нерва, причина може критися в одній з лікарських помилок, описаних нижче:

  • Застревание инструмента в каналеВихід пломбувального матеріалу за межі каналу. Затверділий матеріал постійно тисне на м'які тканини, що призводить до розвитку запального процесу.
  • Застрявання інструменту в каналі. Для чищення кореневих каналів використовуються спеціальні тонкі інструменти, які при неправильному поводженні можуть обламатися в зубі. Якщо зуб пульсує після видалення нерва, так він реагує на уламок? що залишився (чужорідний матеріал).
  • Порожнечі в каналі. Якщо канал не повністю запломбований, в пустотах будуть розмножуватися бактерії, які і стануть причиною запалення.
  • Неякісна чистка каналів. Якщо органічні частки не повністю видалені, вони спричинять розвитjr запального процесу.

Якщо після того, як видалили нерв, болять ясна, причина може бути в алергічної реакції на пломбувальний матеріал. Також після видалення нерва, ясна можуть хворіти дуже сильно, причина може ховатися в невралгії трійчастого нерва. Обійтися без застосування знеболюючих препаратів в подібних випадках неможливо. Напади інтенсивного болю можуть тривати від кількох годин до кількох днів, і тільки вони з'являться краще відразу звернутися до стоматолога.

Запалення нерва в яснах: що робити?

Якщо після того, як видалили нерв, опухли ясна, спочатку потрібно розібратися в причинах такого ускладнення. Якщо вона криється в природній реакції організму на хірургічне втручання, неприємні симптоми зазвичай проходять самостійно через кілька днів. Лікар може призначити нестероїдні протизапальні засоби для зняття болю.

Якщо запалення нерва в яснах відбувається через потрапляння до м'яких тканин бактерій або в результаті тиску чужорідного тіла (пломби або залишку обламаного інструменту), потрібно більш ретельне лікування. При наявності пустот в кореневих каналах або їх недостатній обробці, ефективна терапія можлива тільки за умови виправлення лікарських помилок. Стоматолог розсверлює пломбу, повторно чистить канали, обробляє їх антисептичним засобом і заново пломбує.

Коли запалення нерва в яснах викликано виходом пломбувального матеріалу за межі каналу або обламаного інструменту, потрібна резекція верхівки зуба. Лікування без хірургічного втручання в подібних випадках практично неможливо.

Якщо спостерігається оніміння ясен від запалення нерва, лікування повинен підбирати лікар після встановлення причини. Не варто терпіти і ігнорувати неприємні симптоми, оскільки на їх фоні можуть розвинутися серйозні ускладнення. Запальний процес здатний поширитися на сусідні тканини. При появі болю краще відразу записатися на консультацію до стоматолога.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top