Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Чому болять ясна при вагітності

Хворобливість ясен при вагітності зустрічається нерідко. У жінок, які очікують народження дитини, виникає багато питань, пов'язаних з тим, чому хворіють ясна при вагітності, чи дозволяється лікувати зуби, чим полоскати рот, варто перетерпіти біль чи можна випити ліки, які медикаменти можна, чому виникає біль біля кореня зуба. Стоматологи «Періоцентру» вказують такі причини, чому відчувається хворобливість ясен при вагітності:

 1. Гормональна перебудова організму.
 2. Прояви токсикозу.
 3. Неправильний гігієнічний догляд за порожниною рота.
 4. Травмування слизових.
 5. Хвороби внутрішніх органів.
 6. Авітаміноз.
 7. Неправильне харчування.
 8. Неправильний прикус.

Тому, коли у вас болять ясна при вагітності, єдине розумне рішення консультація у профільного лікаря, який з'ясує причини і позбавить від них.

Болючість ясен біля кореня зуба

Болючість ясен нерідко виникає через те, що у роті вагітної жінки підвищується рівень кислотності і сильно розмножується мікрофлора. У цей період організм жінки послаблюється, тому найчастіше імунітет не справляється із збільшеним навантаженням, що й стає причиною гінгівіту, для якого звичайна болючість ясен біля кореня зуба. Коли терапія не проводиться, недуга може перерости в пародонтит, і болючість ясен посилиться, а наслідки буде набагато важчі. Щоб ефективно вилікувати болючість ясен біля кореня зуба, потрібно точно знати причину її появи.

 1. Коли ясна запалилася під коронкою, допоможе тільки лікар. Ви можете тільки зняти біль препаратом, який вам призначив жіночий лікар.
 2. Коли біль хронічна, то одне лише усунення симптомів не вирішить проблему і не зменшує хворобливість ясен біля кореня зуба, потрібно швидке лікування причини больових відчуттів.

Чи можна і чим лікувати біль в яснах при вагітності

Сьогодні медицина на питання, чи можна лікувати ясна при вагітності чи ні, відповідає позитивно. Але все ж існують певні обмеження, здебільшого, перед пологами.

 1. У першому триместрі формується організм малюка. У цей час багато маніпуляцій заборонено, але коли з'являються гнійні запалення, їх усувають не відкладаючи. Щоб безпечно і ефективно зняти біль у яснах при вагітності, прописують засоби на рослинній основі.
 2. У другому триместрі дозволено проводити практично всі маніпуляції, потрібні для того, щоб біль в яснах при вагітності пішла: знімати наліт і камені, боротися із запаленням.
 3. У третьому триместрі допускаються профілактичні заходи, щоб біль в яснах при вагітності усунути повністю. Але кількість маніпуляцій мінімально, щоб не викликати передчасні пологи.

Як бачите, можна і потрібно лікувати ясна під час вагітності. В цілому, основні способи і прийоми не відрізняються від загальноприйнятої терапії. Але всі маніпуляції проводяться з граничною увагою.

Чим можна полоскати ясна при вагітності

Полоскання ясен при вагітності дозволено. Це необхідна процедура.

 1. Насамперед, жінки страждають від токсикозу, що супроводжується блювотою. Після нападу небажано протягом години чистити зуби, оскільки сильно змінюється кислотне середовище. А ось полоскати ротову порожнину обов'язково. Актуальне питання: чим можна полоскати ясна при вагітності. Лікарі рекомендують використовувати відвари цілющих трав, які мають протизапальну дію якщо у жінки немає індивідуальної.
 2. Корисно полоскання ясен при вагітності протизапальними препаратами, які лікар призначає, враховуючи безпеку для плода. Такі полоскання пригнічують ріст патогенної мікрофлори і знижують ризик хвороб ясен.
 3. Можна полоскання засобами з фтором, які гарні для зміцнення ясен і емалі. Так здійснюється профілактика хвороб, що необхідно під час виношування дитини.

Коли ви не впевнені, чи можна полоскати ясна при вагітності, не ризикуйте, не займайтеся самолікуванням. Це може нашкодити дитині і погіршити проблему. Стоматологи «Періоцентру» дадуть необхідні рекомендації, зберігши здоров'я матері і дитини.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top