Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Чим відрізняється гінгівіт від пародонтиту

Гінгівіт і пародонтит — це захворювання м'яких тканин пародонту. Попри те, що саме присутність хвороботворних мікроорганізмів в ротовій порожнині викликає і гінгівіт, і пародонтит, відмінність все ж є.

Але є симптоми, які розрізняють гінгівіт і пародонтит, несхожість, по суті, полягає в ступені тяжкості ураження пародонтальних тканин. Можна сказати, що таке захворювання як гінгівіт — це молода стадія пародонтиту.

Спробуємо розібратися, чим відрізняється гінгівіт від пародонтиту?

Ці хвороби вимагають ретельної діагностики та негайного лікування. Чим довше пацієнт відтягує, тим сильніше страждають ясна та збільшується ймовірність втрати зуба. Захворювання супроводжуються такими симптомами як:

  • Кровоточивість ясен під час чищення зубів і пережовування жорсткої їжі.
  • Набряклість та червоний колір тканин пародонта.
  • Несвіже дихання і неприємний присмак у роті.

Сила прояву залежить від форми захворювання, область ураження може поширюватися, як на один зуб, так і на кілька. Далі поговоримо про те, чим же відрізняється гінгівіт від пародонтиту, що це за захворювання та як відбувається діагностика та лікування.

Розберемося в захворюваннях: що таке пародонтит і гінгівіт

Отже, що таке пародонтит і гінгівіт — відмінність полягає в тому, що при гінгівіті присутнє тільки запалення пародонту без відділення м'яких тканин від зуба. Зуби залишаються міцно зафіксованими.

При пародонтиті у пацієнта простежується відшаровування ясен від кісткових тканин зубів і з'являються пародонтальні кишені, які перетворюються в осередки інфекцій. Таке явище згодом викликає розхитування зубів. Ось що таке пародонтит і гінгівіт. Чим пізніше буде зроблена діагностика та призначено лікування, тим більша ймовірність, що гінгівіт переросте в пародонтит.

Діагностика гінгівіту і пародонтиту

З урахуванням всіх відмінностей діагностика гінгівіту і пародонтиту включає перевірку таких факторів як:

  • Перевірка ясен на кровоточивість, наявність пародонтальних кишень, а також їх глибина.
  • Рух зубів, їх чутливість.
  • Обстеження щелепи за допомогою рентгенограми на предмет розпаду кісткових тканин.

Ступінь тяжкості гінгівіту визначають по області ураження м'яких тканин, а пародонтиту — за такими показниками як глибина пародонтальних кишень та зменшення кісткової тканини.

Після того, як закінчена діагностика гінгівіту і пародонтиту, пародонтолог призначає пацієнтові об'єктивне лікування.

Чи відрізняється лікування пародонтиту та гінгівіту

Лікування гінгівіту і пародонтиту на перших етапах схоже, але в цілому має свої відмінності. В силу того, що пародонтит є більш складною формою захворювання ясен, то і лікування цього захворювання більш тривале та складне.

Відрізняється лікування пародонтиту та гінгівіту застосуванням медпрепаратів і методів.

Как и чем лечить гингивит и пародонтит

Розберемося, як лікувати гінгівіт і пародонтит і чому. Терапія починається з професійного чищення для видалення твердих і м'яких зубних відкладень. Далі при гінгівіті призначають антисептичні ванночки та полоскання на період реабілітації. Іноді клінічний випадок вимагає хірургічного видалення.

Пацієнта також навчають повноцінній гігієні, так як лікувати гінгівіт і пародонтит доводиться саме через її відсутність або неналежний рівень. Зазвичай на цьому лікування закінчується, в особливо запущених випадках гінгівіту застосовуються фізпроцедури.

Після професійного чищення при пародонтозі фахівець промиває пародонтальні кишені антисептичними розчинами. Загальна терапія має на увазі прийом антибіотиків, чим лікувати гінгівіт і пародонтит вирішує лікар з урахуванням всіх особливостей клінічного випадку. Оскільки стоматологія постійно розвивається, з'являються нові методи чим лікувати гінгівіт і пародонтит.

Лазерний метод лікування пародонтиту набув популярності серед пародонтологов. Він безкровний, безболісний і після нього зуб щільно прилягає до ясен щільніше, ніж після класичного лікування.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top