Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Чи впливає утворення зубного каменю на захворювання ясен

Утворення зубного каменю — неприємний процес, що негативно впливає на здоров'я зубів та ясен. Це відкладення вапняного типу, які накопичуються в зубі та з часом починають приносити відчутний дискомфорт. А згодом можуть впливати на появу серйозних захворювань.

 

Тому дуже важливо знати, в чому причина утворення зубного каменю, як уникнути його появи, чи залежать наслідки від розташування каменю між зубами чи під яснами, а також як безболісно та безпечно провести його видалення.

Зубний камінь: причини виникнення

Щоб мати можливість запобігти появі проблеми, потрібно знати спектр причин виникнення зубного каменю. Це перше, що допоможе вам в ефективній профілактиці або ж в подальшому лікуванні.

Зубний камінь — причини виникнення:

 • Головна причина виникнення зубного каменю — це погана гігієна. Якщо не дотримуватися хоча б стандартних базових правил по догляду за ротовою порожниною, то ймовірність утворення зубного каменю стає більш ніж реальною.
 • Звичайно, не чистити зуби — це прямий шлях до захворювання. Однак і неправильне очищення теж може згубно позначатися на здоров'ї. Проводячи чистку поверхнево, ви не видаляєте все те, що накопичується на зубах, і з цього виходить відмінний грунт для виникнення та розвитку бактерій.
 • Зубні камені можуть утворитися, якщо використовувати неякісну зубну щітку або невідповідну пасту.
 • Якщо ви пережовуєте їжу тільки однією стороною щелепи, це також може вплинути на виникнення проблеми.
 • Серед причин утворення зубного каменю також може бути обмін речовин, якщо в роботі травної системи є порушення, це може спричинити за собою захворювання органів порожнини рота.

Як ви можете помітити, більшість причин ґрунтуються на неправильному виконанні норм гігієни. Тому основним профілактичним рішенням буде саме грамотне відстеження даного процесу та періодичні систематичні огляди у лікаря. Тоді зубні камені не будуть вас турбувати.

Зубний камінь між зубами та під яснами: як впливає розташування на захворювання ясен

Зубний камінь між зубами може нести в собі небезпеку не тільки для здоров'я зубів. Найчастіше дані відкладення розташовані в безпосередній близькості від ясен, й вони є сприятливим ґрунтом для розвитку шкідливих бактерій. Надалі мікроорганізми можуть потрапити в тканини пародонта та послужити причиною запальних процесів і реальних захворювань ясен.

Однак, може бути й більш згубний варіант розташування — зубний камінь під яснами. Така ситуація утворюється, якщо своєчасно не почати лікування та не провести для зубних каменів видалення. Тоді зі слиною продовжують прибувати залишки їжі та наліт, які сприяють його розростанню. І, врешті-решт, все прийде до ситуації, коли зубний камінь під яснами. Наслідками такого розташування може бути відмирання волокна опорного апарату зуба, деструкція щелепи, виникнення кишень. Все це безпосередньо призведе до пародонтиту. А лікування даного захворювання є дуже довгим, складним і дорогим.

Зубний камінь: як і чим видалити

Проаналізувавши все вищесказане, виникає питання, чим видаляють зубний камінь, і як це можна здійснити. На щастя, сучасна стоматологія дійшла до того рівня розвитку, коли позбавиться від цієї проблеми можна досить безболісно й ефективно. Незалежно від того, турбує вас дане утворення, або воно не приносить дискомфорту, від нього обов'язково потрібно позбавлятися.

Як видалити зубний камінь? Для цього насамперед потрібно звернутися до стоматолога. В даний час існує кілька дієвих способів та апаратів, чим видаляють зубний камінь. Щоб підібрати найбільш підходящий метод для вас, та необхідний прийом у стоматолога. Лікар зможе оцінити ваші індивідуальні особливості розвитку захворювання та загальний стан, виходячи з цього, порекомендує для вас відповідну процедуру.

Зубний камінь: як видалити за допомогою професійного чищення?

 • Технологія лазерного очищення. Даний метод характеризується тим, що зняття нальоту відбувається за допомогою лазерного променю, який розбиває камінь поетапно, шар за шаром. Після цього всі залишки прибираються за допомогою потоку повітря зі спеціального апарату.
 • Зубні камені: видалення механічним способом. Даний метод слід застосовувати після того, як будуть усунені всі наявні захворювання органів ротової порожнини. Це слід зробити для того, щоб використовувані реагенти не потрапили на пошкоджені ділянки.
 • Ультразвукове очищення. Чим видаляють зубний камінь в такому випадку? Вже з назви ми розуміємо, що вплив проводиться ультразвуковими хвилями. Відбувається дроблення каменів в зубах та зняття нальоту. І такий вид очищення можна здійснювати навіть людям з хворобами ясен.

Кожен з даних спосіб є безпечним та безболісним. Тому професійне очищення підходить майже всім.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top