Відбілювання зубів лазером: що це таке, плюси і мінуси лазерного відбілювання зубів
Чи шкідливе відбілювання зубів лазером?

Чи шкідливе відбілювання зубів лазером?

Відбілювання зубів лазером — це процедура, яка з кожним роком набирає популярність серед пацієнтів нашої клініки. При цьому у багатьох з них виникало питання: чи шкідливе відбілювання зубів лазером? Ми можемо дати однозначну відповідь — ні.

Процедура абсолютно нешкідлива для зубів і найбільш ощадлива серед усіх методів очищення емалевої поверхні від нальоту який скупчився.

Негативна відповідь на питання «Лазерне відбілювання зубів: шкідливо чи ні» обумовлена тим, що структура емалі не піддається негативному впливу, а навпаки — зміцнюється під час процедури.

Відбілювання зубів лазером доцільно проводити в разі пожовтіння або потемніння емалі, що пов’язано з:

 • курінням
 • недостатньою гігієною порожнини рота
 • генетичною схильністю
 • питною водою що не відповідає санітарним нормам
 • харчовими барвниками

Що таке лазерне відбілювання зубів?

Лазерне відбілювання зубів — це професійне чищення зубної поверхні від нальоту, яка виконується в стоматологічному кабінеті за допомогою застосування лазерного випромінювання.

Причинами зміни відтінку зубної емалі, появи нальоту є не що інше, як скупчення різних мікроорганізмів і залишків їжі. Харчові барвники також грають не останню роль в даних змінах.

Якщо пацієнт прийняв рішення вдатися до цієї процедури, рекомендується попередньо проконсультуватися зі стоматологом. Лікар не тільки проінформує пацієнта про те, що таке лазерне відбілювання зубів, але і розповість про інші методи очищення емалі, про показання та протипоказання до процедури, її плюси і мінуси.

Протипоказання до відбілювання зубів за допомогою лазера

Відбілювання зубів за допомогою лазера може проводитися не всім пацієнтам. Існує ряд станів, які є абсолютними або відносними протипоказаннями.

До першої групи захворювань, при яких професійне відбілювання зубів лазером категорично заборонено, відносяться:

 • пацієнти, які не досягли 16 років
 • жінки в період вагітності і лактації
 • наявність алергічних реакцій на компоненти гелю

При наявності відносних протипоказань, відбілювання зубів за допомогою лазера може проводитися після закінчення певного періоду. Критерієм вирішення цієї стоматологічної процедури є повне відновлення здоров’я після гострого захворювання. До таких належать пародонтит, гінгівіт, флюороз.

Також небажано проведення професійного очищення емалевої поверхні людям з цукровим діабетом, патологіями щитовидної залози, захворюваннями згортання крові, онкологічними новоутвореннями, хворобами серцево-судинної системи, психічними розладами і епілепсію.

Лазерне відбілювання зубів: плюси і мінуси процедури

Якщо ви зважилися на лазерне відбілювання зубів, плюси і мінуси цієї процедури необхідно дізнатися до відвідування стоматологічного кабінету або безпосередньо в ході консультаційної бесіди зі стоматологом.

Більшість фахівців і пацієнтів, які вже пройшли цю процедуру, виділяють такі її переваги:

 • відсутність больових відчуттів — один з пунктів, який грає вагоме значення, коли пацієнти висловлюють свою думку з приводу питання «лазерне відбілювання зубів: плюси і мінуси»
 • низький ризик виникнення реакцій підвищеної чутливості внаслідок відсутності вираженого нагрівального ефекту від лазера
 • можливість отримати найбільш ефективний результат завдяки тому, що кожен зуб обробляється лазерним апаратом окремо
 • використання розчинів для санації ротової порожнини на підготовчому етапі — це сприяє низькому ризику розвитку запальних захворювань, так як гине велика частина патогенної мікрофлори
 • виражений ефект відбілювання, якого можна досягти за один сеанс
 • швидке проведення процедури — вона займає в середньому 30-40 хвилин
 • збереження отриманого ефекту протягом тривалого часу при дотриманні всіх рекомендацій стоматолога

Першу частину питання «лазерне відбілювання зубів: за і проти» ми детально розібрали. Що ж стосується мінусів цієї процедури, вони є досить відносними. Єдиним недоліком є її висока вартість.

Як проходить лазерне відбілювання зубів в стоматології Періоцентр?

На підготовчому етапі пацієнт проходить комплексне обстеження. При наявності каріозних зубів, зубних каменів проводяться терапевтичні заходи для лікування цих патологій.

Рекомендується за пару тижнів до процедури відмовитися від їжі і напоїв з барвниками, проводити ретельну гігієну ротової порожнини – три рази в день чистити зуби, полоскати рот після кожного прийому їжі.

Якщо детально розбирати проведення такої процедури, як лазерне відбілювання зубів, стоматологія виділяє наступні її етапи:

 • усунення нерівностей і шорсткостей на поверхні зуба за допомогою застосування механічних апаратів або бормашини
 • використання фіксатора, щоб губи були в певному положенні протягом всієї процедури — це допомагає уникнути травмування слизових оболонок і відкриває стоматологу вид на весь зубний ряд
 • нанесення на ясневу поверхню матеріалу, який захищає її від попадання гелю або лазерних випромінювань, опіку
 • нанесення на зубну емаль спеціального гелю, який активується під впливом променів лазера — саме ця суміш сприяє отриманню бажаного ефекту
 • кожен зуб обробляється лазерним апаратом окремо, час його впливу на один зуб — не більше 10-12 секунд
 • матеріал залишається на зубній поверхні на 3-5 хвилин, після чого змивається спеціальним розчином

Тривалість процедури лазерного відбілювання, кількість обробок в ході сеансу в стоматології Періоцентр залежить від того, який відтінок емалі пацієнт хоче отримати в результаті.

Який лазер для відбілювання зубів ми використовуємо?

Сучасний лазерний апарат для відбілювання зубів, який використовується в нашій клініці, носить назву Biolase. Це інноваційний винахід з відмінними технічними характеристиками.

Лазер для відбілювання зубів від виробника Biolase Technology має такі переваги:

 • універсальність — відбілювання зубів лазером Biolase може використовуватися на практиці різними фахівцями: ортодонтами, пародонтолагамі, імплантологами, ендодонтії, протезистом, хірургами і терапевтами в стоматології
 • функція бездротового режиму роботи завдяки потужному акумулятору
 • високоякісні елементи оптики — завдяки даній особливості і простоті налаштування, відбілювання зубів лазером Biolase не представляє ніяких складнощів: зменшується час проведення процедури і практично зводиться до нуля ризик розвитку ускладнень
 • наявність різноманітних насадок — в комплекті йде три світловода-насадки, які відрізняються своїм діаметром і довжиною, а також насадки для знеболювання і безпосередньо відбілювання

Завдяки перерахованим вище характеристикам, лазерний апарат для відбілювання зубів Biolase поступово впроваджується в галузь стоматології.

Лазерне відбілювання Biolase: відгуки пацієнтів

Якщо у наших пацієнтів на підготовчому етапі до процедури виникало питання «чи ефективне лазерне відбілювання зубів?», то після її проходження в стінах нашої клініки їх блискучі посмішки відповідали самі за себе. Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи проходити вам лазерне відбілювання Biolase, відгуки щасливих володарів білосніжних усмішок ви можете прочитати на нашому сайті. Всі вони вже пройшли лазерне відбілювання Biolase — відгуки їх говорять про безпеку і високу ефективність процедури.

Записатися на прийом
Чи шкідливе відбілювання зубів лазером?