Брекети при пародонтиті: чи можна ставити брекет-системи при пародонтиті
Чи можна ставити брекети при пародонтиті

Чи можна ставити брекети при пародонтиті

Чи можна ставити брекети при пародонтиті? Це питання часто задають пацієнти своєму стоматологу, почувши цей діагноз. Виправлення прикусу за допомогою спеціальної системи при пародонтиті в одних випадках протипоказані, в інших — допустимо. Так чи ставити брекети?

Пародонтит — це запальне захворювання ясен, яке поширюється на глибокі тканини, вражає зв’язки, що утримують зуб в лунці.

Чи ставити брекети при такій патології лікар визначає індивідуально. Обумовлено це тим, що скупченість зубів заважає проведенню повноцінної гігієни, що може спровокувати відкладення нальоту та подальший розвиток хвороби. Якщо запалення локальне та слабовиражене, в більшості випадків ставити брекети можна.

Чи можна ставити брекети при пародонтиті генералізованої форми? У такій ситуації швидше за все доведеться почекати з виправленням прикусу та спочатку зайнятися лікуванням основного захворювання.

Чи можливе одночасне лікування пародонтиту та неправильного прикусу брекетами

Ортодонтична корекція на тлі запальних захворювань ротової порожнини не рекомендована. Варто відзначити, що проблеми з прикусом і запалення ясен нерідко взаємопов’язані між собою.

Якщо присутній гострий пародонтит, брекети встановлювати не можна. Обумовлено це тим, що на тлі виражених змін в яснах якісно закріпити вирівнюючу системи неможливо. З цієї причини виправлення прикусу при пародонтиті в гострій стадії виявляється неефективним і не дасть бажаного результату. Відповідно починати слід з усунення основної патології.

При генералізованому пародонтиті в запущеній стадії єдиним методом лікування може стати хірургічне втручання. Такий підхід використовується при відшаруванні ясен і розхитуванні зубів. В цьому випадку корекція прикусу виконується тільки за допомогою спеціальних пластинок. Установка брекетів можлива тільки після загоєння операційної рани та усунення гострого запалення.

Якщо ж в ході огляду діагностована хронічна формахвороби, корекція допустима. У цьому випадку брекети при пародонтиті допоможуть не тільки виправити прикус, але й сприяють швидкому усуненню запалення.

Однак спочатку проводяться деякі підготовчі заходи:

  • ​усунення хвороб ротової порожнини
  • протизапальне лікування
  • професійна гігієна порожнини рот

Якщо проводиться виправлення прикусу при пародонтиті, пацієнту призначається ретельне попереднє обстеження. Використовуються панорамні та прицільні знімки, виконується огляд ротової порожнини, оцінка стану ясен. Потім виготовляється діагностичний зліпок.

Брекети при пародонтиті будуть ефективними тільки в разі їх правильної установки та дотриманні гігієнічних норм.

Пацієнт повинен виконувати ретельну чистку зубів, видаляти навіть найменші шматочки їжі. Якщо пародонтит обумовлений скупченістю зубів, то використання брекетів не протипоказані. Такий підхід, навпаки, дозволяє уповільнити прогресування запального процесу та усунути його першопричину.

Профілактика пародонтиту при носінні брекет-систем

Як не парадоксально, але носіння системи для вирівнювання прикусу при певних умовах може як допомогти позбутися від запалення ясен, так і збільшити ризик його розвитку. А все через те, що брекет-системи при пародонтиті помітно ускладнюють чистку зубів.

Зменшити ризик виникнення хвороби допоможе дотримання простих правил:

  1. Протизапальне лікування. Пародонтит і брекети взаємопов’язані між собою. Незалежно від того, є він чи ні, фахівець призначає антисептичні розчини для полоскання, аплікації з протимікробними засобами.
  2. Якісна чистка зубів в домашніх умовах. Важливо виконувати гігієнічні процедури не тільки вранці та ввечері, але й протягом дня. Необхідно після кожного прийому їжі видаляти шматочки їжі, що залишаються між елементами брекет-системи та зубами.
  1. Видалення нальоту, професійна чистка зубів. Кожні 6-12 місяців рекомендується проводити усунення нальоту за допомогою професійних методів. Необхідність таких процедур визначає лікар-стоматолог.
  2. Фізіотерапевтичні методи. Такі процедури призначаються пацієнтам, які носять брекет-системи при пародонтиті. Фізіотерапевтичний вплив дозволяє зменшити запалення та збільшити ефективність ортодонтичного лікування.

Якщо ви носите брекети, пародонтит може розвинутися навіть в разі їх установки на тлі абсолютного здоров’я. Тому важливо регулярно з’являтися на прийом до стоматолога, виконувати всі його рекомендації, а також дотримуватися профілактичних заходів.

Записатися на прийом
Чи можна ставити брекети при пародонтиті