Народні методи лікування пародонтозу ✩ Лікування пародонтозу в домашніх умовах
Чи можливе лікування пародонтозу в домашніх умовах?

Чи можливе лікування пародонтозу в домашніх умовах?

Лікування пародонтозу в домашніх умовах поширене серед пацієнтів різних вікових категорій. Але чи можна вилікуватися від патології без допомоги кваліфікованого лікаря?

Лікування пародонтозу в домашніх умовах можливо тільки в якості допоміжної терапії і при використанні засобів, призначених спеціалістом.

При наявності характерних симптомів хвороби потрібно звернутися до лікаря, щоб він підібрав комплексне лікування.

Як вилікувати пародонтоз в домашніх умовах: правильне харчування і гігієна

При відсутності ретельної гігієни ротової порожнини до пародонтозу може приєднатися запальний процес, викликаний патогенними мікроорганізмами. Якщо вас цікавить, як вилікувати пародонтоз в домашніх умовах, спочатку приділіть особливу увагу гігієні ротової порожнини.

Якщо діагностовано пародонтоз, народне лікування починається з дотримання наступних рекомендацій:

  1. Чистіть зуби мінімум два рази на день.
  2. Підберіть зубну щітку з м’якою щетиною.
  3. При чищенні зубів обов’язково приділяйте увагу важкодоступним місцям, щоб попередити утворення зубного каменю. Його наявність може спровокувати появу запального процесу.
  4. Користуйтеся зубним йоршиком для очищення міжзубних проміжків.
  5. Використовуйте антибактеріальні ополіскувачі. Після прийому їжі рекомендується полоскати рот теплою водою.

Якщо ви роздумуєте, як вилікувати пародонтоз в домашніх умовах, обов’язково підкорегуйте раціон харчування. Відмовтеся або хоча б зведіть до мінімуму вживання солодощів, випічки та інших продуктів, що містять велику кількість вуглеводів. Частинки таких продуктів служать відмінним середовищем для розмноження мікробів, особливо якщо не дотримуватись правил гігієни.

Лікування пародонтозу народними методами починається з правильного харчування. Необхідно вживати достатню кількість фруктів, овочів, молочних і кисломолочних продуктів, а також м’яса і риби. Якщо харчуватися збалансовано, ясна і кісткова тканина отримуватимуть необхідні вітаміни, мінерали та інші корисні речовини.

Чим лікувати пародонтоз в домашніх умовах: полоскання

Народне лікування пародонтозу зазвичай включає полоскання. Ефективність такого методу неодноразово була доведена, особливо при застосуванні в комплексі з медикаментозною терапією або фізіопроцедурами. Якщо ви не знаєте, чим лікувати пародонтоз в домашніх умовах, тоді для полоскань використовуйте трав’яні відвари.

Приготувати їх можна з таких компонентів:

  • ромашка
  • шавлія
  • календула
  • кора дуба
  • листя брусниці та ін.

Також для полоскань можна використовувати розчини з часником, прополісом, соком каланхое та іншими лікувальними компонентами. Такі розчини надають антисептичну та антибактеріальну дію, попереджають появу запального процесу, зміцнюють ясна.

Якщо у вас розвинувся пародонтоз, лікування народними методами варто починати тільки після консультації з лікарем. Важливо врахувати, що деякі народні рецепти мають протипоказання до використання.

Які ще існують народні способи лікування пародонтозу?

Популярні народні способи лікування пародонтозу із застосуванням продуктів бджільництва (меду, прополісу і ін.). Такі засоби надають ранозагоювальну і бактерицидну дію, а також живлять тканини ясен корисними речовинами.

Народне лікування пародонтозу медом має на увазі використання аплікацій або компресів. Прополіс застосовують для полоскання і протирання ясен. Але використовувати такі народні способи лікування пародонтозу можна тільки при відсутності алергії на продукти бджільництва.

Ефективне лікування пародонтозу в домашніх умовах можливо, якщо робити масаж. Він допомагає поліпшити відтік лімфи і кровообіг, прискорити процеси регенерації і нормалізувати обмін речовин в тканинах ясен.
Якщо лікування пародонтозу домашніми засобами проводиться за допомогою масажу, важливо дотримуватися правил антисептики.

Робити масаж можна спеціальним вібромасажером або пальцем. Перед проведенням процедури варто проконсультуватися з фахівцем. Він розповість, як правильно робити рухи для досягнення максимального ефекту.

Якщо виявлений пародонтоз, як лікувати в домашніх умовах патологію, можна знайти на сторінках багатьох інтернет-ресурсів. Але не поспішайте перевіряти на собі всі народні рецепти.

По-перше, деякі з них мають протипоказання або можуть нести шкоди вашому здоров’ю. Наприклад, вживання лимонного соку всередину категорично протипоказано людям із захворюваннями травної системи, а продукти бджільництва заборонені для алергіків.

По-друге, лікування пародонтозу домашніми засобами більше підходять в якості додаткових заходів, а не основної терапії.

По-третє, обов’язково необхідно звернутися до лікаря і пройти медичне обстеження. Спеціаліст підбере ефективне лікування з урахуванням особливостей організму пацієнта і ступеня тяжкості патології.

Записатися на прийом
Чи можливе лікування пародонтозу в домашніх умовах?