КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Чи може бути герпес на яснах?

Чи може бути герпес на яснах?

Більше половини всього населення на планеті заражено герпесом. З болючими виразками на губах зіштовхувалось багато людей, але чи може бути герпес на яснах? Відповідь ствердна. Дійсно, герпес на яснах зустрічається і у дітей, і у дорослих.

Прояв патології в ротовій порожнині викликає масу неприємностей — дискомфорт при жуванні, сильний біль і ін. До того ж якщо вчасно не почати лікування, існує високий ризик виникнення ускладнень. Важливо вживати заходів відразу, як тільки помічений герпес на яснах. Як відрізнити патологію від стоматиту і що може спровокувати розвиток, розберемося далі.

Герпес на яснах: причини появи

Зрозумівши, чи буває герпес на яснах, важливо розібратися, що може спровокувати його появу. Інфекція, що викликає патологію, одного разу потрапивши в організм, залишається в ньому назавжди. Поки люди не навчилися повністю позбавлятися від неї, хоча більшу частину часу вона не дає про себе знати.

Передається герпесвірусна інфекція повітряно-крапельним шляхом, при спілкуванні з хворою людиною, при прямому контакті (поцілунках), через посуд або предмети особистої гігієни. Проявляється при впливі ряду факторів.

Якщо помітили герпес на яснах, причини його появи можуть бути наступними:

 • зниження імунітету
 • авітаміноз
 • ГРВІ та інші інфекційні захворювання
 • шкідливі звички
 • прийом деяких лікарських препаратів (антибіотиків,
 • імунодепресантів)
 • сильні стреси, перевтома
 • переохолодження
 • гормональні збої
 • порушення мікрофлори в ротовій порожнині і ін.

Важливо! Можуть викликати герпес на яснах причини різного характеру, але, якщо ви стежите за загальним станом здоров’я організму, ризики зіткнутися з неприємною патологією будуть мінімальні.

Симптоми появи герпесу на яснах

Якщо активізувався герпес на яснах, симптоми можуть бути наступними:

 1. Спочатку з’являється неприємне поколювання і дискомфорт в ротовій порожнині. Може бути присутнім свербіж і печіння.
 2. Потім змінюється колір слизової, з’являється припухлість.
 3. Після утворюється червоний висип, яка швидко перетворюється в везикули, наповнені рідиною.
 4. Потім везикули лопаються і утворюються виразки. Супроводжується процес сильною хворобливістю, яка посилюється при вживанні їжі.

Патологія іноді супроводжується підвищенням температури, головним болем, збільшенням лімфовузлів, слабкістю. Часто захворювання плутають зі стоматитом.

Допомагають визначити герпес на яснах симптоми:

 1. Бульбашки з’являються в одному місці, а не по всій ротовій порожнині.
 2. Немає білого нальоту на язиці.
 3. Біль проявляється зазвичай лише при жуванні.
 4. Висип локалізується на яснах ближче до кістки. При стоматиті висип спостерігається переважно на м’яких тканинах.

Як виглядає герпес на яснах: фото

Якщо у вас з’явився герпес на яснах, фото допоможуть визначити захворювання. Важливо знати, що прояв патології залежить від стадії.

 1. При легкому перебігу недуги з’являються невеликі везикули, які дозрівають і лопаються через 1-2 дня. На їх місці утворюються виразки, які часто не мають чітко окреслених меж.
 2. На середній стадії виразки збільшуються в розмірах, а навколо посилюється запальний процес. Ясна набувають синюшний колір.
 3. При важкій стадії кількість виразок у ротовій порожнині істотно збільшується.

Знаючи, як виглядає герпес на яснах, ви зможете відразу визначити патологію і вчасно почати лікування.

Якщо з’явився герпес на яснах, лікування не можна відкладати, тому що існує високий ризик інтоксикації організму і розвитку ускладнень. Терапією повинен займатися тільки фахівець.

Лікування герпесу на яснах обов’язково має на увазі прийом противірусних препаратів. Використовують засоби загального і місцевого застосування. Додатково можуть призначатися імуномодулятори.

Якщо з’явився герпес на яснах, чим лікувати, іноді складно вирішити. Крім прийому всередину таблеток, важливо проводити і місцеве лікування герпесу на яснах. Це може бути Хлоргексидин, розчин фурациліну або перекису водню, спреї для ротової порожнини та ін. При сильному болі можуть застосовуватися гелі з анестетиками. Вони допомагають усунути неприємні симптоми.

Якщо проявився герпес на яснах, лікування повинно бути комплексним. Обов’язково слід подбати про зміцнення імунітету. Можна застосовувати імуностимулятори, вітамінно-мінеральні комплекси, а також відпочивати і правильно харчуватися.

Якщо ви не знаєте, як лікувати герпес на яснах, зверніться за допомогою до наших лікарів. Фахівці Періоцентра підберуть ефективне лікування індивідуально для вас.

Записатися на прийом