Червоні ясна: причини почервоніння ясен, лікування. Чому ясна червоні і кровоточать
Червоні ясна, лікування

Червоні ясна, лікування

Здорова десна як у дорослих так і дітей зазвичай має блідо-рожевий колір. Якщо ж ви помітили, що у вас червоні ясна, це може говорити про наявність в них патологічних процесів.

Чому іноді ми бачимо червоний колір ясен? Він з’являється, коли має місце запальний процес. Найчастіше причина того, що у вас червоні десна — це гінгівіт, захворювання, при якому страждають тканини ясен.

Воно може протікати в гострій або хронічній формі і одним з головних симптомів є червоні ясна. Лікування включає комплексний вплив, що включає застосування протизапальних засобів, антибіотиків, використання хірургічних методів і чистку ротової порожнини.

Червоний колір ясен може вказувати і на більш серйозне захворювання — пародонтит, який може виникати як ускладнення гінгівіту і здатний приводити до кровоточивості, розхитування і навіть випадання зубів. Тому не ігноруйте червоні ясна, лікування буде тим ефективніше, чим раніше ви почнете його.

Причини почервоніння ясен у дітей і дорослих

Як ми писали вище, найчастіше причини почервоніння ясен потрібно шукати в появі гінгівіту. Це захворювання здатне викликати почервоніння ясен у дітей і дорослих. Чому ще може з’явитися почервоніння ясен у дітей? Його можна помітити, коли ріжуться зуби. У цьому випадку подібний колір — нормальне явище і турбуватися з цього приводу не потрібно. Щоб зрозуміти точні причини почервоніння ясен у вас або у ваших дітей, потрібно звернутися до лікаря-пародонтолога.

Почервоніння ясен над зубом

Досить часто можна виявити почервоніння ясен над зубом. Це говорить про локальному запаленні, викликаному проблемою з конкретним зубом. Хронічний карієс або пульпіт здатні стати причиною запалення кінчика кореня зуба. А це в свою чергу призводить до запального процесу в яснах.

Проявом такої форми патології зазвичай є не тільки почервоніння ясен над зубом, але і припухлість в тому місці і біль, що посилюється при накусывании.

Чому десна червоні і кровоточать?

Якщо десна червоні, кровоточать і припухли — це, швидше за все, гінгівіт або пародонтит. Чому десна червоні в цьому випадку, ви вже знаєте. При гострій формі цих захворювань десна червоні, кровоточать, є відчуття набряклості і ниючі болі. А ось при хронічних формах хвороб десна набувають швидше синюшний колір, але кровоточивість все одно може спостерігатися.

У будь-якому випадку, зміна природного кольору ясен говорить про патологічних процесах, які потрібно усунути. Щоб зробити це, потрібно піти на прийом в стоматологічну клініку і здатися пародонтолога. Він зможе з’ясувати, чому десна червоні і кровоточать у вашому випадку, і підбере відповідне лікування, яке допоможе усунути проблему.

Почервоніння ясен, лікування запалення

Пам’ятайте, що почервоніння ясен може бути симптомом різних захворювань, які потрібно лікувати. Ми рекомендуємо завжди звертати увагу на почервоніння ясен у вас і ваших дітей, лікування без консультації стоматолога не рекомендується. Чому? Та тому що, не знаючи причини появи аномалії, ви ризикуєте зробити щось не те.

Якщо ж ви не підберете терапії адекватною стану, який викликає почервоніння ясен, лікування може бути неефективним і призвести до загострення запальних процесів. У клініці PerioCenter використовують найсучасніші методи лікування і роблять все можливе, щоб ваші проблеми з зубами залишилися в минулому.

Записатися на прийом
Червоні ясна, лікування