Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Через що відбувається потемніння ясен?

Потемніння ясен може виникнути з різних причин, але в будь-якому випадку це привід для занепокоєння. У здорової людини м'які тканини навколо зубів мають рожевий колір. Почорніння ясна не варто ігнорувати навіть в разі, якщо немає болю або інших неприємних симптомів. Подібне явище зазвичай вказує на серйозні порушення, тому діяти потрібно відразу.

Слід розібратися, що може викликати почорніння ясна, щоб знати, як діяти при появі естетичного дефекту посмішки.

Потемніння ясен: можливі причини

Потемніння ясна навколо зуба може виникнути з різних причин:

  • Курение как причина потемнение эмали и десенкуріння;
  • погана гігієна ротової порожнини і зубний камінь;
  • неправильне харчування (нестача корисних речовин в організмі);
  • прийом деяких лікарських препаратів;
  • гіперпігментація.

Потемніння ясна навколо коронки може бути викликано гінгівітом, стоматитом або пародонтитом. Іноді причина криється в запущеному карієсі, коли інфекція добирається до м'яких тканин.

При травмі зуба в м'яких тканинах часто відбувається розрив судин і крововилив, що призводить до появи гематоми. Коли гемоглобін звільняється, він змінює свій колір, що і призводить до появи синього кольору.

Потемніння ясен іноді є симптомом серйозного захворювання в організмі, наприклад, хвороби Аддісона або синдрому Пейтса-Егерса. Ще одна причина — пломба з амальгами (до складу пломбувального матеріалу входить срібло). У сучасній стоматології такі пломби рідко застосовуються. Якщо темна пляма викликана амальгамою, ясна при цьому не болять і не кровоточать.

Потемніння ясен навколо зуба після імплантації

Темні ясна часто стають після імплантації. У деяких випадках зміна кольору м'яких тканин є природною реакцією організму на імплантацію стороннього тіла. Через кілька годин утворюється гематома, яка зберігається протягом тижня.

Іноді темні ясна над коронкою з'являються через просвічування титанового штифта. При цьому пляма зазвичай не турбує людину. Таке явище найбільш часто спостерігається на фронтальних зубах. Причина — недостатня кількість м'яких тканин. Щоб уникнути подібного дефекту, фахівці рекомендують для імплантації передніх зубів використовувати цирконієві штифти.

Темні плями на яснах після імплантації часом вказують на ускладнення, що розвинулися. Якщо неправильно сформований ясенний контур, коронка буде постійно тиснути на м'які тканини. При пережовуванні їжі тиск буде тільки посилюватися, в результаті чого порушиться кровообігу. Посиніння вказує на застій венозної крові.

Темні плями на яснах: лікування

Темные пятна на деснахЯкщо є темні плями на яснах, лікування повинен призначати лікар-стоматолог після встановлення причини неприємного явища. Такий підхід дозволяє підібрати ефективне рішення проблеми. Наприклад, якщо темна пляма на яснах з'явилася після установки коронки або мостовидного протеза, може виникнути потреба в регулюванні розташування ортопедичної конструкції. При курінні пацієнту потрібно відмовитися від шкідливої ​​звички.

Якщо естетичний дефект викликаний гематомою або запальним процесом, використовується медикаментозна терапія. Якщо з'явилися темні плями на яснах, лікування препаратами мають на увазі застосування антисептичних і антибактеріальних ліків. Їх використовують для полоскання рота або аплікацій.

Щоб прискорити процес загоєння, деякі пацієнти вдаються до народної медицини. Часто використовують відвари трав для полоскання та інші засоби, але застосовувати їх можна тільки після консультації з лікарем і в якості додаткових препаратів.

Іноді необхідна професійна чистка зубів з видаленням зубного каменю ультразвуком. Також темні ясна ефективно лікуються лазером. У рідкісних випадках необхідне проведення оперативного втручання, в ході якого проводиться видалення потемнілих тканин.

Якщо є темні ясна, недостатньо правильно підібрати лікування. Не менш важливо ретельно стежити за гігієною ротової порожнини і суворо дотримуватися всіх розпоряджень лікаря.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top