КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Білий наліт на яснах: чому з’являється наліт?

Білий наліт на яснах: чому з’являється наліт?

Що таке зубний наліт і від чого він з’являється відомо всім, але, помічаючи наліт на яснах, пацієнт часто дивується. Причин, за якими з’являється наліт на яснах може бути безліч — починаючи від поганої гігієни порожнини рота і закінчуючи серйозними захворюваннями. Такий неприємний симптом може мати тимчасовий характер і зникати до кінця дня, а може турбувати пацієнта протягом декількох тижнів і навіть місяців. В останньому випадку не варто зволікати з відвідуванням лікаря.

Далі в статті більш детально розповімо, чому з’являється білий наліт на яснах у дорослого, як він проявляється, а також ознайомимося з методами лікування даної патології

Білий наліт на яснах у дорослого

Білий наліт на яснах у дорослого має вигляд невеликих білуватих плівок різної форми, нерідко з червонуватим обідком, які можуть бути одиничними, або множинними і локалізуватися на різних ділянках не змінених ясен. Зазвичай такий наліт не супроводжується більше ніякими симптомами —  хворобливість, печіння, свербіж відсутні. Пацієнт може відзначати тільки неприємний запах з рота.

Ясенний наліт може виникати після сну, внаслідок неретельної гігієни ротової порожнини, після професійної чистки зубів, частого користування ополіскувачами для рота, або як результат впливу хімічних, або термічних факторів.

Крім цього, білий наліт на яснах у дорослого може бути проявом таких захворювань:

  1. Стоматит.
  2. Кандидоз.
  3. Лейкоплакія.
  4. Недостатність вітамінів і мікроелементів.
  5. Новоутворення — кісти, ліпоми, свищі.
  6. Алергічна реакція.
  7. Рак ясен.

У свою чергу різні види стоматитів з нальотом на яснах можуть бути проявами цукрового діабету, ВІЛ-інфекції, порушень гормонального фону.

Про що свідчить білий наліт на яснах після сну

Іноді пацієнт може помічати білий наліт на яснах після сну. Він може локалізуватися тільки біля зубів, або повністю покривати і ясна, і зуби. Формується білий наліт на яснах після сну в результаті розмноження бактерій. Це і патогенні бактерії, які харчуються цукром із залишків їжі на зубах, і корисні бактерії, які утворюють біоплівки для захисту зубів і ясен від патогенних бактерій.

Такий наліт після сну у дорослих не потребує лікування і зникає відразу після чистки зубів.

Білий наліт на зубах близько ясен, що робити

Білий наліт на зубах близько ясен є наслідком не ретельної і не регулярною гігієни ротової порожнини. До його складу входять мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності, мінеральні речовини слини, органічні залишки. У невеликих кількостях білий наліт на зубах біля ясен захищає емаль, але накопичуючись, твердне і перетворюється на зубний камінь, який не можна усунути в домашніх умовах.

Єдиний і ефективний метод видалення зубного нальоту біля ясен — регулярна і ретельна гігієна ротової порожнини.

Зуби необхідно чистити принаймні 2 рази в день, а між цим бажане використання ополіскувачів для рота, зубних ниток і іригаторів.

Білий наліт на яснах: яке необхідне лікування

Як усунути білий наліт на яснах? Лікування в першу чергу буде залежати від причини виникнення цього неприємного симптому і передбачає усунення основного захворювання. Якщо бактерії викликали наліт на яснах, лікування часто включає застосування антибіотиків, якщо грибки — протигрибкових препаратів. У більшості дорослих пацієнтів, яких турбує білий наліт на яснах, лікування зводиться до ретельної і регулярної гігієни порожнини рота і усунення шкідливих факторів (куріння, прийом занадто гарячої, гострої їжі, механічні травми).

Записатися на прийом