Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Біль у яснах: що робити при різних видах болю

Больовий синдром в області ясен свідчить про розвиток патологічного процесу, який може виникати в результаті багатьох захворювань ротової порожнини.

Ймовірними причинами цього клінічного прояву можуть бути такі недуги:

 • гінгівіт;
 • пародонтоз;
 • пародонтит;
 • періодонтит;
 • глосит;
 • стоматит.

Також больові відчуття можуть виникати на тлі травматичних ушкоджень порожнини рота, при прорізуванні зубів мудрості, в результаті некоректного встановлення брекет-системи, протезів, пломб, після видалення зуба.

При виникненні такого симптому, як біль в яснах, що робити вирішує стоматолог. Він повинен з'ясувати, після чого у пацієнта з'явився больовий синдром, його характер — сверблячий, давлячий, різкий, постійний. Також мають значення й інші скарги хворого, дані його анамнезу життя. Для постановки діагнозу застосовуються додаткові методи дослідження. Якщо є біль в яснах, що робити залежить від причини симптому.

Як позбутися від сверблячого болю в яснах

Поєднання таких симптомів, як свербіж і біль в яснах, характерні для пародонтозу. Ця недуга характеризується деструктивними змінами тканин, які оточують зуб, супроводжується витонченням ясенної поверхні та оголенням зубної шийки. Больові відчуття в області уражень мають сильну інтенсивність та змушують пацієнтів задаватися питанням: як позбутися від болю в яснах?

Сверблячий біль в яснах є вагомим приводом записатися на консультацію до стоматолога. Існують методи, як позбутися від болю в яснах в домашніх умовах. При сильному больовому синдромі можна прийняти знеболюючий засіб.

Зменшити симптоми, якщо виник сверблячий біль в яснах, допоможуть настоянки календули, дубової кори, ромашки — даними розчинами рекомендують полоскати ротову порожнину. Також можна робити аплікації з марлею, просоченої м'якоттю алое або обліпиховою олією.

Сверблячий біль в яснах є окремим проявом основного захворювання, тому стоматолог виписує лікування, спрямоване на боротьбу з тим патологічним станом, що послужив причиною його виникнення.

Що допомагає від різкого болю в яснах

Різка біль в яснах найчастіше є проявом гострого захворювання та вважається вагомим приводом для звернення за стоматологічною допомогою. Щоб дізнатися, що допомагає від болю в яснах, необхідно розглядати конкретний клінічний випадок. Цей симптом може свідчити про багато різновидів недуг ротової порожнини, наприклад, про виникнення запального процесу або про травматичному пошкодженні ротової порожнини.

До того ж, потрібно знати первісну причину, внаслідок якої у пацієнта з'явився больовий синдром, щоб терапія мала етіоопатогенетичний напрямок. Можна випити таблетку знеболюючого, якщо турбує різкий біль в яснах, проте зменшення та ослаблення клінічних ознак не говорить про те, що пацієнт здоровий. В результаті такого підходу больові відчуття незабаром можуть проявитися знову.

Тому, щоб бути обізнаним про те, що допомагає від болю в яснах у конкретного пацієнта, необхідно проведення стоматологічного огляду.

Давляча біль в яснах: як позбутися

Якщо на прийом до стоматолога приходить пацієнт, який має такі скарги, як давляча біль в яснах, в більшості випадків лікар запідозрить у нього періодонтит. Це захворювання, на тлі якого виникає запальний процес в сполучнотканинних структурах між кореневим цементом та альвеолярною платівкою.

При появі подібних больових відчуттів, кожна людина задається тільки одним питанням: як позбутися від болю ясен? Однак, відповідь може бути дана тільки після ретельного обстеження пацієнта.

До етапу постановки діагнозу, хворий повинен бути проінформований про загальні рекомендації, які варто дотримувати при захворюваннях ротової порожнини:

 • використовувати якісну зубну щітку та пасту;
 • проводити процедуру чищення зубів мінімум двічі на день;
 • промивати ротову порожнину водою після кожного прийому їжі;
 • використовувати зубні нитки та ополіскувачі;
 • не вживати деякий час грубої, смаженої, гострої їжі, щоб уникнути додаткової травматизації, що може спровокувати виникнення таких скарг, як давлячий біль в яснах;
 • не зловживати кавовими напоями, солодощами;
 • відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння, вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин.

При наявності такого симптому, як біль в яснах, як позбутися від даної клінічної ознаки повинен вирішити лікуючий лікар.

Як зняти сильний біль в яснах

У випадку, якщо людину турбує сильний біль в яснах, не рекомендується проводити самолікування. Такий підхід може спровокувати виникнення різних ускладнень. В першу чергу необхідно звернутися до стоматолога, який зможе підказати, як зняти біль в яснах.

Найбільш ефективною є терапія, спрямована на причину захворювання, адже якщо будуть відсутні патологічні зміни в ротовій порожнині, то й сильний біль ясен зникне.

Після постановки діагнозу стоматолог може вибрати одну з наведених нижче тактик ведення пацієнта:

 • при травматичному пошкодженні — призначаються медикаменти для місцевої терапії, щоб сильний біль ясен зник;
 • при хворобливому та утрудненому прорізуванні зуба мудрості — необхідне оперативне втручання з видалення зубного капюшона, який перешкоджає фізіологічному зростанню вісімки;
 • при періодонтиті — проводиться ендодонтична обробка кореневих каналів з подальшим пломбуванням;
 • при гінгівіті та пародонтиті — рекомендована професійна чистка зубного ряду від нальоту та каменьовидних відкладень, накладення лікувальних аплікацій. У деяких випадках призначається курс антибіотикотерапії, протизапальних препаратів.

Після повного обстеження стоматолог інформує пацієнта про те, як зняти біль в яснах. Пам'ятайте: тільки лікар може призначити правильне і ефективне лікування.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top